Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus

ML System przydzieliła akcje serii F, pozyskując w ofercie publicznej 58 mln zł

Udostępnij

MLS (MLSYSTEM) przydzieliła inwestorom wszystkie 896.848 akcji nowej emisji serii F, pozyskując z emisji 58 mln zł, które przeznaczy na rozbudowę oferty produktów o ceramiczne dachówki fotowoltaiczne oraz fotowoltaiczne płyty elewacyjne. Cena emisyjna akcji ML System ustalona była na 65 zł.

- Ceramiczne dachówki fotowoltaiczne i fotowoltaiczne płyty elewacyjne idealnie wpisują się w globalne trendy rynkowe dotyczące efektywności energetycznej w budownictwie, jednocześnie odznaczając się walorami estetycznymi i trwałością. Nowe produkty spółki są komplementarne wizualnie i sposobem montażu z tradycyjnymi rozwiązaniami stosowanymi w budownictwie. Mogą być z nimi w pełni zintegrowane, co razem z efektywnością kosztową i energetyczną będzie w naszej ocenie stanowić o ich przewadze konkurencyjnej względem dotychczasowych rozwiązań - komentuje Dawid Cycoń, prezes ML System.

Zainteresowanie ofertą było bardzo duże – zgłoszony popyt istotnie przewyższył dostępną podaż akcji. Przydział i cena emisyjna zostały ustalone w ramach budowy księgi popytu, prowadzonej przez IPOPEMA Securities.

Spółka w latach 2023-2024 zamierza zainwestować ok. 120 mln zł w produkcję ceramicznych dachówek fotowoltaicznych oraz fotowoltaicznych płyt elewacyjnych. Dzięki rozszerzeniu portfolio o nowe produkty oczekuje dodatkowej sprzedaży w kwocie nie mniejszej niż 200 mln zł rocznie, przy atrakcyjnym dwucyfrowym poziomie rentowności EBITDA. Plan inwestycyjny zakłada osiągnięcie pełnych mocy produkcyjnych w szacowanej wielkości do 50 tys. m2 miesięcznie w drugiej połowie 2025 r.

Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus