Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus

Przychody BoomBitu spadły w maju do 21,2 mln zł

Udostępnij
  • Przychody ze sprzedaży: 21,2 mln PLN 
  • Przychody pomniejszone o UA i prowizje platform: 7,1 mln PLN
  • 14 mln pobrań
  • Gry z największymi przychodami: Hunt Royale, Darts Club, Mining Fever

Grupa BBT (BOOMBIT) miała w maju 2023 r. 21,2 mln PLN (-9,4%) przychodów ze sprzedaży.  Wydatki na User Acquisition zmniejszyły się do 11,7 mln PLN (-10,6%), a koszty prowizji platform do 2,4 mln PLN (-6,3%). W rezultacie przychody Grupy BoomBit pomniejszone o UA i prowizje platform wyniosły 7,1 mln PLN (-8,3%), a liczba pobrań wyniosła 14 mln.

“W maju zanotowaliśmy niższe przychody zarówno w grach HC jak i Mid-Core, ale jednocześnie ponieśliśy niższe wydatki na UA. Tradycyjnie już solidne wyniki wypracowały Hunt Royale i Darts Club, a w wśród najlepiej zarabiających gier pojawiły się wydane ostatnio gry takie jak MIning Fever czy Ship Ramp Jumping. Warto zwrócić uwagę szczególnie na tą pierwszą grę w której widzimy duży potencjał. Intensywnie pracujemy nad kolejnymi umowami partnerskimi dzięki którym w naszym portfolio pojawią się w najbliższym czasie ciekawe projekty wydawane z zewnętrznymi podmiotami. Do tej pory podpisaliśmy już kilka umów o współpracy, a w przygotowaniu są kolejne kooperacje. Czekamy też na premierę Hunters On-Chain od BoomLand. Społeczność graczy skupiona wokół tej gry oraz zgromadzone do tej pory finansowanie i zainteresowanie ze strony wielu znaczących partnerów pokazuje, że może to być w najbliższym czasie jedno z ważniejszych wydarzeń na rynku gier blockchain.” - mówi Marcin Olejarz, Prezes BoomBit. 
 
W maju 2023 r. najlepiej zarabiającymi tytułami były Hunt Royale (7 mln PLN przychodów) oraz Darts Club (2,4 mln PLN). Przychody z gier Hyper-Casual wyniosły 8,0 mln PLN i stanowiły około 38% w strukturze przychodów Grupy BoomBit. 

Przychody z gier [mln PLN]

Maj 2023 - TOP 5

1.    Hunt Royale 7,0 mln PLN
2.    Darts Club 2,4 mln PLN
3.    Mining Fever 1,1 mln PLN
4.    Car Driving School Simulator 1,1 mln PLN
5.    Ship Ramp Jumping 1,0 mln PLN

Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus