Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus

OLYMP przeprowadzi emisję akcji z prawem poboru

Sylwia Czepiżak, prezes zarządu OLYMP SA
Sylwia Czepiżak, prezes zarządu OLYMP SA
Udostępnij

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy spółki OLY (OLYMP) zdecydowało o emisji akcji z zachowaniem prawa poboru. Pozyskanie finansowania jest związane z systematycznym zwiększaniem portfela zamówień, w tym na realizację podpisanej w lipcu umowy z Xtreme Fitness, na mocy której OLYMP został jednym z głównych dostawców sprzętu dla tej sieci. Wartość kontraktu szacowana jest na 2-5 mln zł rocznie.

- OLYMP rośnie w siłę! Nowe kontrakty, a w szczególności umowa z Xtreme Fitness, którego wartość prawdopodobnie będzie wyższa, niż dotychczasowe, roczne przychody naszej firmy sprawiły, że zdecydowaliśmy się przeprowadzić emisję akcji z prawem poboru. Liczymy, że przy wsparciu akcjonariuszy będziemy mogli dalej skalować naszą działalność – zarówno poprzez realizację tego kontraktu, jak i pozyskiwać kolejne. – komentuje Sylwia Czepiżak, prezes OLYMP.

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy OLYMP zdecydowało o emisji maksymalnie 19,98 mln akcji. Każdy Akcjonariusz OLYMP posiadający akcje na dzień 20 września 2023 r. (dzień prawa poboru) otrzyma jedno jednostkowe prawo poboru na każdą posiadaną akcję, a każde jednostkowe prawo poboru będzie uprawniać do objęcia trzech akcji nowej emisji.

Spółka ma zabezpieczone finansowanie na rozpoczęcie realizacji kontraktu z Xtreme Fitness dzięki pożyczce od kancelarii Sommerrey&Partners, największego akcjonariusza OLYMP. Zapowiedział on udział w planowanej emisji akcji, w ramach której m.in. planuje skonwertowanie na akcje udzielonej w lipcu br. pożyczki o wartości 1,8 mln zł. Główny akcjonariusz zapowiada dalsze aktywne zaangażowanie w spółkę – w zbliżającej się emisji zamierza nabyć akcje o wartości ok. 3 mln zł.

8 sierpnia Spółka poinformowała o transakcji zakupu akcji przez Pawła Karpińskiego, który kupił od kancelarii Sommerrey&Partners 1 mln akcji OLYMP i obecnie posiada 15% wszystkich akcji OLYMP. Wcześniej, w czerwcu 2023 r., w akcjonariacie spółki ujawnił się Adam Kalisiak, który posiada 8% akcji Spółki.

- Rozmowy z innymi akcjonariuszami na Walnym Zgromadzeniu wskazują, że są oni zainteresowani dalszą inwestycją w rozwój OLYMP i udziałem w planowanej emisji. – komentuje Hubert Sommerrey – jeden z największych akcjonariuszy i doradca zarządu OLYMP.

Xtreme Fitness działa na rynku od 2012 roku. Obecnie posiada ponad 50 klubów fitness na terenie całego kraju. Firma zapowiada dynamiczny rozwój – do 2027 r. planuje zwiększyć sieć do 227 lokalizacji na terenie Polski oznacza to, że w tym czasie są planowane otwarcia około 40 klubów rocznie. Umowa z OLYMP obejmuje wyposażenie od 3-7 klubów rocznie  – wraz z pełnym serwisem – jednak przez wzgląd na duże potrzeby sprzętowe Xtreme Fitness może ona zostać rozszerzona. OLYMP ma za sobą udane, testowe wdrożenie w nowym klubie Xtreme Fitness w Opolu.

W 2022 roku spółka OLYMP osiągnęła 2,8 mln zł przychodów względem 2,1 mln zł rok wcześniej. W I kwartale br. spółka wypracowała 1,6 mln zł przychodów.

Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus