Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus

GPW wprowadzi kontrakty terminowe na akcje Budimex, Dom Development i Inter Cars

Udostępnij
  • 18 września 2023 r. na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie zostaną wprowadzone do obrotu kontrakty terminowe na akcje spółek: Grupa Budimex S.A., Dom Development S.A. i Inter Cars S.A.
  • Do obrotu zostaną wprowadzone po 3 serie wygasające w grudniu 2023 r. oraz w marcu i czerwcu 2024 r.
  • Dodatkowo GPW obniża mnożnik dla nowo wprowadzanych serii kontraktów terminowych na akcje spółki KRU (KRUK) ze 100 do 10

W związku z rosnącym zainteresowaniem inwestorów akcjami spółek BDX (BUDIMEX), DOM (DOMDEV) i CAR (INTERCARS), 18 września br. GPW wprowadzi do obrotu kontrakty terminowe na akcje tych spółek. W obrocie pojawią się po 3 serie dla każdej spółki, wygasające w grudniu 2023 r. oraz w marcu i czerwcu 2024 r. Na każdy kontrakt na akcje spółki Grupa Budimex S.A. i Inter Cars S.A. przypada 10 akcji, a na każdy kontrakt terminowy na akcje spółki Dom Development S.A. przypada 100 akcji. Płynność nowych instrumentów będzie wspierana przez Bank Handlowy w Warszawie i Raiffeisen Bank International, a w przypadku kontraktów terminowych na akcje Grupa Budimex S.A. również przez Trigon Dom Maklerski.

- Systematycznie rozwijamy ofertę GPW na rynku instrumentów pochodnych i jesteśmy gotowi do szybkiego wprowadzania do obrotu nowych kontraktów terminowych pod warunkiem dużego zainteresowania inwestorów instrumentem bazowym oraz nawiązania współpracy z animatorem rynku. Jednocześnie staramy się reagować na bieżąco na aktualne potrzeby inwestorów, jeśli chodzi o wielkość kontraktów już notowanych na GPW – mówi Izabela Olszewska, Członek Zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

Ze względu na rosnący w ostatnim czasie kurs akcji spółki Kruk S.A., GPW obniża mnożnik dla nowo wprowadzanych kontraktów terminowych na jej akcje. Wraz z nowymi kontraktami, 18 września zostanie wprowadzona nowa seria kontraktów na akcje spółki Kruk S.A., na które będzie przypadać 10 akcji zamiast 100. Ta zmiana ma na celu obniżenie progu wejścia dla inwestorów indywidualnych dzięki 10-krotnie niższego poziomu depozytu zabezpieczającego.

Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus