Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus

DRAGO entertainment zapowiada bezpłatne rozszerzenie i nowy płatny dodatek do "Gas Station Simulator"

Udostępnij

18 września br. DRAGO entertainment ogłosiło na platformie Steam nadchodzące wydanie nowego dodatku do swojego globalnego hitu 'Gas Station Simulator', zatytułowanego 'Gas Station Simulator – Tidal Wave DLC'. Obszerny dodatek przeniesie graczy w zupełnie nowe, egzotyczne środowisko – na tropikalną wyspę. To nie tylko nowe tło, graczy czekają także zupełnie nowe wyzwania. Premiera płatnego dodatku planowana jest na I kwartał 2024 roku. Na tym nie koniec, do cenionego tytułu zaimplementowane zostało właśnie bezpłatne rozszerzenie w postaci 'Employee Update', które wzmacnia system zarządzania pracą na popularnej stacji benzynowej.

- Podczas aktualnie trwającej  promocji Gas Station Simulator – Midweek Madness na platformie Steam, wydaliśmy właśnie jedną z najbardziej oczekiwanych przez graczy funkcjonalność - update Employee. Zapewnia ona innowacyjny system planowania pracy na stacji benzynowej, wraz z możliwością rozbudowy zespołu o dwie dodatkowe osoby. Jednocześnie ogłosiliśmy nowy, obszerny dodatek „Tidal Wave” DLC. Planujemy go wydać w I kwartale 2024 roku. To kolejny ważny etap rozwoju naszego flagowego tytułu.

– mówi Joanna Tynor, prezes zarządu w DRAGO entertainment SA.

Globalna premiera ‘Gas Station Simulator’ na platformie Steam miała miejsce 15 września 2021 roku. Zaledwie w 1,5 godziny od premiery gra zwróciła jej twórcom cały budżet produkcyjny. W pierwszej dobie od uruchomienia sprzedaży, projekt uplasował się na 1. pozycji na Global Top Sellers oraz na 1. miejscu w zestawieniu New and Trending i Top Sellers. Gra od dłuższego czasu dostępna jest także na macOS oraz GOG.com. Zakupić ją można także w kilku wersjach konsolowych: na Xbox, PlayStation i Nintendo Switch.

- Wraz z zespołem developerskim podczas produkcji nowego DLC podjęliśmy pracę nad zmianami w podstawowej wersji gry, które umożliwią nam sprawniejsze dodawanie nowych zawartości oraz produkcję kolejnych DLC. Jest to konieczne ze względu na obrany plan rozwoju tytułu o kolejne, większe niż dotychczas, dodatki. Gra już w tej chwili jest dość obszerna, a pomysły na jej rozszerzanie się nie kończą.

– mówi Lucjan Mikociak, Wiceprezes Zarządu i Szef Studia DRAGO entertainment SA.

Zgodnie z przyjętą strategią DGE (DRAGOENT), tytuł jest stale rozwijany, m.in. o płatne i darmowe dodatki. Najnowszym, właśnie zapowiedzianym płatnym dodatkiem jest ww. ‘Gas Station Simulator – Tidal Wave DLC’. Wzbogaca on rozgrywkę o unikalne elementy, dzięki którym gracz od teraz może zarządzać stacją benzynową w dość nietypowym otoczeniu, jakim jest egzotyczna wyspa. Nowe aktywności przewidują m.in. wypożyczanie sprzętu do nurkowania i surfingu, a samej zabawy nie uniknie się bez stawianie czoła licznym niebezpieczeństwom oceanu, w tym atakom rekinów.

Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus