Biznesradar bez reklam? Sprawdź Biznesradar+

Kopex: Tagor uruchomił program dobrowolnych odejść

Udostępnij

Fabryka Maszyn i Urządzeń Tagor (FMiU Tagor) - spółka z Grupy Kopex - uruchomiła program dobrowolnych odejść pracowników, którym zostanie objętych maksymalnie 150 spośród obecnie zatrudnionych 187 osób, podała spółka.

"Program dobrowolnych odejść wychodzi naprzeciw tym pracownikom, którzy nie będą chcieli przyjąć w przyszłości zmiany warunków pracy polegającej na zmianie miejsca świadczenia pracy z Tarnowskich Gór na Zabrze" - czytamy w komunikacie.

W ramach trwającego procesu restrukturyzacji KPX (KOPEX) planowane jest m.in. przeprowadzenie połączenia Kopeksu z wybranymi spółkami zależnymi, w tym FMiU Tagor oraz realokacja pracowników i procesów produkcyjnych z obecnych lokalizacji do Zabrza. Celem tych działań jest dostosowanie zdolności produkcyjnych i portfolio produktowego do obecnej sytuacji rynkowej, przypomniano.

FMiU Tagor to spółka projektująca i produkująca zmechanizowane obudowy ścianowe dla górnictwa podziemnego. Zajmuje się również serwisem i remontami obudów ścianowych oraz produkcją części i elementów do maszyn i urządzeń m.in. dla branży górniczej.

Podstawową działalnością Grupy Kopex jest produkcja maszyn i urządzeń oraz działalność handlowo-usługowa dla firm przemysłu wydobywczego na całym świecie. W 2015 r. spółka miała 1,09 mld zł skonsolidowanych przychodów.

Biznesradar bez reklam? Sprawdź Biznesradar+