Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus

BioMaxima ma umowę nabycia 80% udziałów w 2 rumuńskich spółkach 

Udostępnij

BMX (BIOMAXIMA) podpisała umowę nabycia 80% udziałów w rumuńskich spółkach Qias Med oraz Istar, zajmujących się sprzedażą aparatury, testów, odczynników, mikrobiologii oraz wyposażenia laboratoriów. BioMaxima po zakupie tych spółek zamierza rozpocząć proces ich konsolidacji wraz z własną spółką Roco Sistem, powołując podmiot pod nazwą BioMaxima Romania srl. , podano w komunikacie. Cena nabycia udziałów została ustalona na kwotę 138 tys. euro plus podatek wysokości 22 080 euro, podała spółka.


"Zapłata nastąpi w następujących terminach: 

- 75 000 euro w dniu 24 listopada 2016 r.,

- 25 000 euro plus podatek 16 000 euro w terminie 14 dni od podpisania umowy,

- 38 000 euro plus podatek 6 080 euro w terminie do 31 stycznia 2017 r." - czytamy w komunikacie. 

Biomaxima poinformowała, że w celu przyspieszenia procedury rejestracji nabycia 80% udziałów z uwagi na prawne uwarunkowania w Rumunii, 23 listopada 2016 r. BioMaxima objęła po 1 udziale w podwyższonym kapitale zakładowym spółek Qias i Istar (około 5% kapitału) o wartości 10 lei za udział. Dlatego też umowa nabycia 80% udziałów jest warunkowa i wchodzi w życie po zarejestrowaniu przez Sąd w Rumunii podwyższonego kapitału spółek Qias i Istar co powinno nastąpić w ciągu kilku najbliższych dni. 

"Osiągnięcie w roku 2016 zysku netto wyższego o minimum 10% niż w 2015 r., czyli ok. 95 tys. euro będzie upoważniało obecnego właściciela tych spółek do otrzymania kwoty 25 tys. euro jako premii za sukces, wypłaconej w terminie do 30 czerwca 2017 roku. Ponadto dotychczasowy właściciel tych spółek zobowiązuje się do świadczenia pracy przez okres minimum 5 lat co zostało zawarte w odrębnej umowie" - czytamy także. 

Spółki Qias Med oraz Istar zajmują się sprzedażą aparatury, testów, odczynników, mikrobiologii oraz wyposażenia laboratoriów. Łączne przychody tych spółek za 2015 r. wyniosły 3 463 tys. RON (ok. 770 tys. euro), zaś zysk netto wyniósł 389 tys. RON (ok. 86 tys. euro). 

"BioMaxima po zakupie spółek Qias Med oraz Istar zamierza rozpocząć proces konsolidacji tych spółek oraz własnej spółki Roco Sistem, powołując podmiot pod nazwą BioMaxima Romania srl. " - podsumowano w informacji. 

BioMaxima S.A. jest polską firmą działającą na rynku diagnostyki laboratoryjnej, notowaną na rynku NewConnect od czerwca 2010 r. Jest jednym z dwóch krajowych producentów odczynników do diagnostyki in vitro. Spółka jest również dystrybutorem produktów uznanych światowych firm diagnostycznych takich jak m.in. Nova Biomedical, Mitsubishi Chemical, Biolog. Zaopatruje w swoje produkty ponad 2 tys. laboratoriów w Polsce oraz prowadzi działalność eksportową na ponad 40 rynkach.

Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus