Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus

Action liczy, że bieżący rok nie będzie gorszy niż w ubiegły

Udostępnij

Action liczy, że bieżący rok nie będzie gorszy niż w ubiegły, poinformował prezes Piotr Bieliński.

"Liczyłbym, że bieżący rok nie będzie gorszy niż ubiegły. To jest nasz priorytet. Większość wyniku to będzie II połowa roku. Wiemy, co musimy pozmieniać, ale jeszcze trochę to musi potrwać" - powiedział Bieliński podczas konferencji prasowej.

Dodał, że Action nie będzie publikował prognozy finansowej przez najbliższe 2 lata.

"Chcemy wyjść z impasu i pokazać, że potrafimy to zrobić. Sądzę, że już w najbliższych kwartałach pokażemy odbicie. Wyciągamy wnioski i będziemy w innym miejscu niż jesteśmy teraz" - wskazał prezes.

Action odnotował 23,23 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom w 2015 r. wobec 69,92 mln zł zysku rok wcześniej. Dystrybutor IT dwukrotnie korygował prognozę finansową na ubiegły rok. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 5 312,13 mln zł w 2015 r. wobec 5 445,19 mln zł rok wcześniej.

Grupa kapitałowa ACT (ACTION) skupia firmy działające w obszarze handlu i produkcji urządzeń IT, RTV/AGD, sprzętu biurowego oraz materiałów eksploatacyjnych. W ostatnim czasie realizuje również projekty e-commerce. Spółka jest notowana na GPW od 2006 r.

Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus