SEN (SERINUS) ma awarię elektrycznej pompy wgłębnej (ESP) z odwiertu CS-3 na koncesji Chouesh Es Saida w Tunezji, co doprowadziło do przejściowej utraty całości wydobycia z tego odwiertu, podała spółka.

„Pomimo wzmożonych wysiłków tunezyjskiego zespołu technicznego spółki okazało się, że przywrócenie odwiertu do produkcji będzie wymagać wymiany pompy ESP" – czytamy w komunikacie.

Średnia dzienna produkcja z tego odwiertu w IV kwartale br. do chwili obecnej wynosi 260 baryłek ekwiwalentu ropy naftowej dziennie (BOE/d), zaś łączna średnia produkcja dzienna spółki za ten sam okres wynosi 1.159 BOE/d, podano również.

„Obecnie spółka uruchamia procedurę pozyskiwania dla odwiertu pompy ESP w celu jej wymiany. Informacje na temat ostatecznego harmonogramu wznowienia produkcji z odwiertu CS-3 zostaną przekazane niezwłocznie po jego ustaleniu" – czytamy dalej.

Serinus to międzynarodowa spółka prowadząca poszukiwania ropy naftowej i gazu. Posiada zdywersyfikowane portfolio projektów na w Brunei, Tunezji i Rumunii, profil ryzyka obejmujący działalność poszukiwawczą w Brunei i Rumunii oraz działalność wydobywczą w Tunezji.