Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus

Arlen odnotował 28,9 mln zł EBITDA przy nieznacznym spadku przychodów

Udostępnij
tys. zł półrocze/2024 półrocze/2025 dynamika r/r
Przychody ze sprzedaży 183 047 179 291 -2%
Wynik z działalności operacyjnej 23 995 25 376 6%
Wynik przed opodatkowaniem 23 948 26 028 9%
EBITDA 26 868 28 857 7%
Wynik netto 17 899 20 699 16%
Inne całkowite dochody -350 -  
Łączne całkowite dochody 17 549 20 699 18%
       
Przepływy pieniężne z działalności operacyjnej -45 343 -59 198  
Przepływy pieniężne z działalności inwestycyjnej -2 598 -5 183  
Przepływy pieniężne z działalności finansowej -7 056 -3 284  
Przepływy pieniężne razem -54 996 -67 665  
Średnioważona liczba akcji (w szt.) 21 120 000 22 133 000 5%
Zysk netto na jedną akcję (PLN (EUR)/szt) 0,7 0,85 21%
  30.06.2024 30.06.2025  
Aktywa trwałe 124 502 130 016 4%
Aktywa obrotowe 185 215 226 597 22%
Aktywa razem 309 717 356 613 15%
Zobowiązania długoterminowe 29 772 28 177 -5%
Zobowiązania krótkoterminowe 67 632 70 473 4%
Kapitał własny 193 067 235 215 22%

 

Grupa Arlen opublikowała wyniki finansowe za pierwsze półrocze 2025 roku, wykazując EBITDA na poziomie 28,9 mln zł, co stanowi wzrost o 7% w porównaniu z analogicznym okresem roku poprzedniego. Przychody spółki wyniosły 179,3 mln zł wobec 183 mln zł osiągnięte w pierwszej połowie 2024 r.

Zysk operacyjny ARL (ARLEN) wzrósł z kolei o 5% r/r, osiągając poziom 25,4 mln zł. W raporcie zaznaczono, że na ten wynik wpłynął jednorazowy koszt programu motywacyjnego w wysokości 7,7 mln zł, który został ujęty w wynikach poprzedniego roku i nie powtórzył się w bieżącym okresie sprawozdawczym.

Zysk netto za zakończone półrocze osiągnął wartość 20,7 mln zł, podczas gdy rok wcześniej było to 17,9 mln zł. Zysk netto przypisany akcjonariuszom jednostki dominującej wzrósł do 18,8 mln zł z 15,1 mln zł rok wcześniej.

półrocze/2025 (tys. zł) Produkcja i sprzedaż
odzieży ochronnej
i plecaków
Produkcja i sprzedaż
tkanin
Wyłączenie transakcji
międzysegmentowych
Ogółem
Przychody z umów z klientami 156 999 63 669 -41 377 179 291
Koszty sprzedanych produktów, towarów i materiałów -137 475 -35 173 41 377 -131 271
Zysk (strata) z działalności operacyjnej 8 070 17 306 - 25 376
Zysk (strata) netto z działalności kontynuowanej 6 620 14 079 - 20 699
EBITDA 9 365 19 492 - 28 857

Portfel zamówień spółki z tytułu przetargów publicznych na koniec czerwca 2025 r. miał wartość około 365 mln zł netto. Według stanu na koniec sierpnia wartość ta wzrosła do około 417 mln zł netto, nie uwzględniając udziału konsorcjantów.

Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus

Pozostałe wiadomości

Ponad 3,5 mld zł zysku netto i 11,9 mld zł przychodów. KGHM podsumowuje I kwartał 2026 r.

W pierwszym kwartale 2026 roku Grupa Kapitałowa KGHM Polska Miedź S.A. osiągnęła zysk netto na poziomie ponad 3,5 mld PLN, przy rekordowych przychodach z umów z klientami i ponad dwukrotnym...

2026-05-13, 17:36

Feerum chce powrócić do wypłat dywidend

FEE (FEERUM), technologiczny partner sektora rolnego i wiodący polski producent elewatorów zbożowych, powrócił w 2025 roku na ścieżkę wzrostu przychodów i generowania solidnych zysków....

2026-05-13, 17:33

Bowim poprawia rentowność mimo niższych przychodów

BOW (BOWIM) szacuje, że skonsolidowane przychody netto ze sprzedaży wyniosły w pierwszym kwartale 417 465 tys. zł, co oznacza spadek o 26 789 tys. zł w porównaniu z I kwartałem 2025 r. Mimo...

2026-05-13, 14:43

Highlander Enterprise: Celem pozostaje osiągnięcie skali działalności, która pozwoli na trwałą poprawę rentowności

HER (HILANDER), spółka specjalizująca się w produkcji i sprzedaży produktów do stylizacji paznokci pod marką „8belle” oraz produkcji grafenu, w I kwartale 2026 roku konsekwentnie...

2026-05-13, 13:27
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus