Biznesradar bez reklam? Sprawdź Biznesradar+

Tauron unieważnił wybór oferty Famuru i Kopeksu na budowę szybu Grzegorz

Udostępnij

Tauron Wydobycie – spółka z grupy TPE (TAURONPE) – unieważnił wybór oferty konsorcjum firm KPX (KOPEX) - Przedsiębiorstwo Budowy Szybów oraz FMF (FAMUR) na generalne wykonawstwo etapu I budowy szybu Grzegorz wraz z budową infrastruktury powierzchniowej w Zakładzie Górniczym Sobieski w Jaworznie, podał Kopex. Zamawiający przeprowadzi powtórne badanie i ocenę ofert.

"Zarząd Kopex S.A. informuje, że w dniu 12 stycznia 2017 roku otrzymał pismo od Tauron Wydobycie S.A. (zamawiający) informujące o unieważnieniu przez zamawiającego, w związku z decyzją Krajowej Izby Odwoławczej (KIO), czynności wyboru oferty najkorzystniejszej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego na 'Roboty budowlane wykonywane przez generalnego wykonawcę etapu I budowy Szybu Grzegorz wraz z budową infrastruktury powierzchniowej dla Tauron Wydobycie S.A." - czytamy w komunikacie.

Zgodnie z orzeczeniem KIO oraz obowiązującymi przepisami zamawiający powtórzy czynność badania i oceny ofert w postępowaniu, a po jej zakończeniu ponownie zawiadomi o wynikach przeprowadzonej oceny ofert, podano także.

W połowie listopada ub.r. oferta konsorcjum firm Kopex - Przedsiębiorstwo Budowy Szybów S.A. oraz Famur Pemug Sp. z o.o. została wybrana w przetargu ogłoszonym przez Tauron Wydobycie na wykonanie zadania pt. "Roboty budowlane wykonywane przez generalnego wykonawcę etapu I budowy szybu Grzegorz wraz z budową infrastruktury powierzchniowej dla Tauron Wydobycie S.A.".

Famur jest producentem maszyn stosowanych w górnictwie. Koncentruje się na produkcji wysokowydajnych maszyn wyposażonych w zaawansowane informatyczne systemy sterowania i nadzoru. Spółka od 2006 r. notowana jest na GPW.

Podstawową działalnością Grupy Kopex jest produkcja maszyn i urządzeń oraz działalność handlowo-usługowa dla firm przemysłu wydobywczego na całym świecie. W 2015 r. spółka miała 1,09 mld zł skonsolidowanych przychodów.

Biznesradar bez reklam? Sprawdź Biznesradar+