MCR (MERCOR) pozyskała zamówienia o wartości około 25,8 mln zł w grudniu ub.r. w porównaniu z 17,3 mln zł rok wcześniej (wzrost o 49%), podała spółka.

"W okresie od lipca do grudnia 2016 roku Grupa pozyskała zamówienia o wartości około 137,7 mln zł wobec 123,2 mln zł w analogicznym okresie rok wcześniej, co oznacza wzrost o 12% r/r" - czytamy w komunikacie.

Od stycznia do grudnia 2016 r Grupa Mercor pozyskała zamówienia o łącznej wartości ok. 260,4 mln zł wobec 219,4 mln zł rok wcześniej, co oznacza wzrost o 19% r/r, podano także.

"Miniony rok kalendarzowy był ważnym czasem dla rozwoju Grupy. To okres intensywnych inwestycji, między innymi w rozwój mocy produkcyjnych, nowe produkty, czy wejście na nowe rynki. W długoterminowej perspektywie mają one na celu dalszy wzrost skali działalności. W okresie od stycznia do grudnia 2016 pozyskaliśmy zamówienia o łącznej wartości wyższej o 41 mln zł r/r. To m.in. efekt przejęcia węgierskiej spółki Dunamenti Tuzvedelem, strategii opartej na dywersyfikacji produktowej i geograficznej oraz zwiększenia mocy produkcyjnych" - skomentował prezes Krzysztof Krempeć, cytowany w komunikacie.

Grupa Mercor celuje w ugruntowanie pozycji lidera w regionie Europy Środkowo-Wschodniej oraz umacnianie swojej pozycji jednego z głównych europejskich graczy na rynku biernych zabezpieczeń przeciwpożarowych. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 r.