Walne Zgromadzenie spółki FEE (FEERUM), technologicznego partnera sektora rolnego i wiodącego polskiego producenta elewatorów zbożowych, przychyliło się do propozycji Zarządu i uchwaliło dywidendę z zysku roku 2025 w wysokości 0,50 zł na akcję.
- Po kilku latach przerwy powracamy do wypłacania dywidendy. Naszą sytuację finansową i bieżące wyniki, praktyczny brak zadłużenia, silny backlog i ogólne perspektywy w kraju oraz na rynkach eksportowych oceniamy zdecydowanie pozytywnie, dzięki czemu możemy pogodzić wypłatę dywidendy z rozwojem i wzrostem skali działania - komentuje Daniel Janusz, Prezes Zarządu Feerum S.A.
Akcjonariusze podczas Walnego Zgromadzenia zamykającego rok 2025 zdecydowali, że łącznie blisko 4,8 mln zł dywidendy zostanie wypłacone 31 lipca br., a dzień nabycia praw do dywidendy został ustalony na 15 lipca br.
W zeszłym roku Grupa Feerum zanotowała wzrost przychodów o 66%, do 125,4 mln zł, co przełożyło na mocny wzrost wyników (15,7 mln zł zysku operacyjnego, 12,2 mln zł zysku netto). Z kolei w pierwszym kwartale br. przychody Grupy Feerum wzrosły do 36,6 mln zł (+37% rdr), umożliwiając wypracowanie 3,6 mln zł zysku operacyjnego (+114% rdr) i 3,3 mln zł zysku netto (+154% rdr). Oznacza to wzrost rentowności na poziomie operacyjnym o 3,5 pkt. proc., do 9,8%, a na poziomie netto – o 4,1 pkt. proc., do 9%. Na koniec marca 2026 roku Grupa Feerum nie posiadała istotnego zadłużenia odsetkowego, natomiast miała 11,2 mln zł gotówki. Publikacja kolejnego raportu okresowego (za półrocze) zaplanowana jest na 30 września.
Według stanu na początek czerwca br. portfel zakontraktowanych umów Grupy Feerum miał wartość 133,9 mln zł i obejmował 32 kontrakty, a umowy oceniane jako potencjalne miały wartość około 118 mln zł.