AGO (AGORA) prowadzi rozmowy z deweloperami o porozumieniach operatorskich w kwestii otwierania nowych kin, poinformował członek zarządu grupy Grzegorz Kossakowski.

"Mamy umowy ma 6 nowych kin. Rozważamy ponadto punktowe otwarcia w dużych ośrodkach miejskich. Prowadzimy też rozmowy z deweloperami o porozumieniach operacyjnych w kwestii kin z zasadniczo niższym capeksem z naszej strony" - powiedział Kossakowski podczas konferencji prasowej. 

Obecnie Helios posiada 42 kina, w tym 40 w centrach handlowych. 

Sieć Helios ma umowy na 3 otwarcia w 2017 (Krosno, Warszawa, Stalowa Wola), 2 w 2018 (Gdańsk, Katowice). W 2019-2020 na dziś Helios jest bez podpisanych umów, ale zarząd Agory nie wyklucza otwarć w tym okresie. Jedno otwarcie zaplanowane jest w 2021 w Piasecznie.  

Agora jest m. in. wydawcą "Gazety Wyborczej" - największej polskiej gazety opiniotwórczej - oraz czasopism. Do grupy należą także serwisy internetowe, radiostacje, firma reklamy zewnętrznej AMS, operator kin Helios oraz Stopklatka TV. Spółka zajmuje się również koprodukcją i dystrybucją filmową.