PND (POLNORD) sprzedał połowę lokali dostępnych w projekcie Brama Sopocka w Gdyni, poinformowała spółka.

Inwestycja składa się z trzech etapów, z dostępnymi mieszkaniami o powierzchni od 57 do 102 m2 i cenie od 5 825 zł za m2. Docelowo w ramach inwestycji powstanie 96 apartamentów, po 6 w jednym budynku.

"Zainteresowanie kupnem apartamentów w inwestycji Brama Sopocka rośnie. Dotychczas sprzedaliśmy ponad 50% lokali. Przez lata naszej działalności obserwujemy, jak zmieniają się i rosną oczekiwania Polaków. Model działania dopasowujemy do potrzeb rynku. Apartamenty dedykujemy zarówno klientom indywidualnym, jak i osobom zainteresowanym nową formą lokowania kapitału w nieruchomości" - powiedział prezes Dariusz Krawczyk, cytowany w komunikacie.

Zakończenie budowy planowane jest na II kwartał 2017 r. Osiedle zaprojektowane zostało przez Biuro Projektów Architectonica, podano także.

Polnord S.A. to firma typu holdingowego. Prace operacyjne wykonywane są w spółkach celowych, powoływanych do realizacji poszczególnych inwestycji. Polnord realizuje projekty budowlane w Warszawie, Łodzi, Gdańsku, Gdyni, Sopocie, Olsztynie, Szczecinie i Wrocławiu. Spółka jest notowana na GPW od 1999 r.