Biznesradar bez reklam? Sprawdź Biznesradar+

Tauron ponownie wybrał ofertę Kopeksu i Famuru na budowę szybu Grzegorz

Udostępnij

Oferta konsorcjum firm Kopex-Przedsiębiorstwo Budowy Szybów i Famur Pemug, warta 227,87 mln zł netto (z czego na KPX (KOPEX) jako lidera przypada 172,87 mln zł netto), została ponownie uznana przez Tauron Wydobycie za najkorzystniejszą w przetargu na budowę szybu Grzegorz, podał Kopex.

W styczniu br. Tauron Wydobycie – spółka z grupy TPE (TAURONPE) – unieważnił wybór oferty konsorcjum firm Kopex - Przedsiębiorstwo Budowy Szybów oraz Famur Pemug na generalne wykonawstwo etapu I budowy szybu Grzegorz wraz z budową infrastruktury powierzchniowej w Zakładzie Górniczym Sobieski w Jaworznie. Zamawiający miał przeprowadzić powtórne badanie i ocenę ofert.

FMF (FAMUR) jest producentem maszyn stosowanych w górnictwie. Koncentruje się na produkcji wysokowydajnych maszyn wyposażonych w zaawansowane informatyczne systemy sterowania i nadzoru. Spółka od 2006 r. notowana jest na GPW.

Podstawową działalnością Grupy Kopex jest produkcja maszyn i urządzeń oraz działalność handlowo-usługowa dla firm przemysłu wydobywczego na całym świecie. W 2015 r. spółka miała 1,09 mld zł skonsolidowanych przychodów.

Biznesradar bez reklam? Sprawdź Biznesradar+
Biznesradar bez reklam? Sprawdź Biznesradar+