Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus

Zarząd Kruka zarekomenduje 2 zł dywidendy na akcję z zysku 2015 r.

Udostępnij

Zarząd Kruka zarekomenduje akcjonariuszom wypłatę dywidendy w wysokości 2 zł na akcję, tj. ok. 35 mln zł ze skonsolidowanego zysku netto wypracowanego w 2015 r., podała spółka.  W pozostałej części zysk netto spółki ma zostać przeznaczony na kapitał zapasowy.

"Za nami kolejny dobry rok – tylko w pierwszych trzech kwartałach 2015 roku zysk netto wyniósł 160 mln zł, czyli o 6 procent więcej niż w całym 2014 roku. Niezmiennie chcemy być spółką, która stawia na dynamiczny rozwój, ekspansję i zwiększanie zysków, a dodatkowo dzieli się zyskiem z akcjonariuszami. Wierzę, że takie podejście cechuje dobre spółki giełdowe" - powiedział prezes Piotr Krupa, cytowany w komunikacie.

Kruk poinformował, że uznaje, iż wypłata dywidendy w wysokości 2 zł na akcję nie będzie miała wpływu na nadrzędne plany dalszego rozwoju grupy.

"Wypłata i wysokość dywidendy uwzględnienia zapotrzebowanie na finansowanie inwestycji w kolejnych latach oraz aktualny poziom zadłużenia i sytuację finansową grupy. Wypłata dywidendy, podobnie jak w ubiegłym roku, wzmocni kulturę dbałości o koszty oraz zachęci akcjonariuszy zarówno z rynku, jak i samej grupy Kruk do akumulowania posiadanych akcji. Grupa Kruk posiada miejsce na bilansie na dalszą ekspansję i zwiększanie poziomu inwestycji w portfele wierzytelności" - czytamy w komunikacie.

Wskaźnik długu netto do kapitałów własnych na koniec III  kw. 2015 roku wyniósł 1,0x i był najniższy od I kw.  2011 r.

Jeśli akcjonariusze zaakceptują podział zysku, to, będzie to drugi rok z rzędu, kiedy Kruk wypłaci dywidendę. W ubiegłym roku dywidenda wyniosła 1,5 zł na jedną akcję.

Kruk jest największą w Polsce firmą zarządzającą wierzytelnościami. Od 2007 roku działa w Rumunii, gdzie także jest liderem rynku. Od listopada 2011 roku Kruk działa w Czechach, od sierpnia 2012 roku na Słowacji, a od sierpnia 2014 roku w Niemczech. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2011 r.

 

Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus