RON (RONSON) sprzedał ponad jedną trzecią ze 139 mieszkań dostępnych na osiedlu Vitalia na wrocławskiej Klecinie, poinformowała spółka. Prace konstrukcyjne w ramach I etapu zakończyły się pod koniec 2016 r., obecnie trwają prace instalacyjne i wykończeniowe, a przekazanie pierwszych kluczy mieszkańcom nastąpi w drugiej połowie tego roku, podano także.

"Vitalia cieszy się rosnącym zainteresowaniem wśród wrocławian. Na sukces tej inwestycji składa się przede wszystkim unikatowy projekt architektoniczny, który na tle konkurencji wyróżnia się szeregiem nowoczesnych udogodnień dla mieszkańców. Na terenie osiedla powstaną skwery aktywnego wypoczynku, m.in. plenerowa siłownia, plac zabaw, a także samoobsługowa stacja rowerowa" - powiedział dyrektor sprzedaży i marketingu Andrzej Gutowski, cytowany w komunikacie.

Projekt architektoniczny osiedla został przygotowany przez cenioną wrocławską pracownię Abart. W ofercie I etapu osiedla Vitalia znajdują się mieszkania dwu- i trzypokojowe o powierzchni od 37 do 128 m2. Ceny mieszkań zaczynają się od 5250 zł za m2. Generalnym wykonawcą inwestycji jest Karmar, podano także. 

Ronson to spółka deweloperska notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 r. W 2016 roku sprzedała 821 mieszkań.