Biznesradar bez reklam? Sprawdź Biznesradar+

Akcjonariusze Asseco SEE zdecydowali o wypłacie 0,42 zł na akcję dywidendy

Udostępnij

Akcjonariusze Asseco South Eastern Europe zdecydowali o przeznaczeniu 21,79 mln zł na dywidendę, co daje 0,42 zł na akcję, wynika z uchwał walnego.

"Kwota 21 795 585,42 zł zostanie  przeznaczona do podziału między wszystkich akcjonariuszy spółki w kwocie 0,42 zł na jedną akcję spółki. Pozostała część zysku z roku 2015 w kwocie 49 164 355,01 zł zostanie przeznaczona na kapitał rezerwowy utworzony w spółce w celu wypłaty dywidendy w przyszłych latach oraz finansowania inwestycji spółki" – czytamy w uchwale.

Data ustalenia prawa do dywidendy to 30 czerwca, a termin wypłaty dywidendy to 15 lipca.

W maju ub.r. akcjonariusze Asseco SEE zdecydowali o przeznaczeniu na dywidendę kwoty 20,757 mln zł, czyli 0,4 zł na akcję z zysku za 2014 r.

Grupa Asseco SEE prowadzi działalność głównie w następujących pięciu segmentach rynku informatycznego: rozwiązania i usługi dla sektora bankowego; rozwiązania z obszaru uwierzytelniania; dostawa, instalacja i usługi w zakresie bankomatów oraz terminali płatniczych; rozwiązania i usługi dla sektora telekomunikacyjnego oraz usługi integracyjne i dostawa oraz wdrażanie systemów i sprzętu informatycznego; bramka płatności.

Biznesradar bez reklam? Sprawdź Biznesradar+
Biznesradar bez reklam? Sprawdź Biznesradar+