Po pozytywnym i zgodnym z oczekiwaniami I kw. br. RON (RONSON) spodziewa się słabszego II kw., a następnie powrotu do dobrych wyników finansowych w III kw. roku, poinformował p.o. prezesa Tomasz Łapiński. Jednocześnie podtrzymał plany dewelopera w zakresie sprzedaży ok. 800 mieszkań w tym roku i przekazania prawie 1000 lokali.

"Na kolejny zastrzyk zysków musimy poczekać do czasu, kiedy ukończymy projekt City Link, więc następny kwartał na pewno będzie słabszym kwartałem, w III kwartale powrócimy na ścieżkę zyskowną. Pierwszy kwartał uważamy za pozytywny i zgodny z oczekiwaniami" - powiedział Łapiński podczas konferencji prasowej.

Podkreślił, że I kwartał br. był rekordowy pod względem przekazań mieszkań i zamknął się liczbą 299. Wyjaśnił, że w II kw. przekazań będzie znacznie mniej, co wynika z cyklu kończenia projektów.

"Cały czas planujemy dowieźć zapowiedzi, czyli przekazać ok. 1000 lokali, blisko 300 mamy już przekazane w I kwartale" - podsumował.

Ronson odnotował 5,86 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2017 r. wobec 4,24 mln zł straty rok wcześniej.

Ronson Development znalazł w I kw. br. nabywców na 259 lokali, tj. o 26% więcej niż w I kwartale 2016 r. Wartość sprzedanych mieszkań sięgnęła niemal 101 mln zł, co oznacza wzrost o 24% r/r.

Spółka podała też, że planuje rozpoczęcie realizacji siedmiu projektów obejmujących w sumie około 1 160 lokali. łącznie w całym 2017 r.

Na koniec marca br. Ronson Development posiadał 836 lokali sprzedanych, a jeszcze nie przekazanych klientom, z czego 81 to lokale w już ukończonych projektach, które zostaną prawdopodobnie przekazane klientom i rozpoznane w rachunku wyników w II kwartale br. (ich łączna wartość przekracza 41 mln zł), natomiast 755 sprzedanych lokali dotyczyło projektów znajdujących się jeszcze w budowie, podano także.

Ronson to spółka deweloperska notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 r. W 2016 roku sprzedała 821 mieszkań.