Biznesradar bez reklam? Sprawdź Biznesradar+

Archicom złożył do UOKiK wniosek o zgodę na przejęcie mLocum

Udostępnij

ARH (ARCHICOM) złożył wniosek do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) o zgodę na przejęcie kontroli nad mLocum z siedzibą w Łodzi, podał urząd.

Wiosek wpłynął 9 czerwca. Sprawa jest w toku.

Na początku czerwca Archicom podał, że zawarł przedwstępne umowy dotyczące zakupu łącznie 79,99% akcji spółki mLokum od mBanku za łączną kwotę 87,6 mln zł.

Archicom S.A. z siedzibą we Wrocławiu należy do grupy kapitałowej Archicom. Głównym przedmiotem działalności wykonywanej przez Grupę Archicom jest działalność deweloperska, obejmująca budowę i sprzedaż nieruchomości mieszkalnych oraz działalność polegająca na budowie, wynajmie i sprzedaży nieruchomości komercyjnych. Miejscem prowadzenia działalności Grupy Archicom jest Wrocław.

mLocum S.A. należy do grupy kapitałowej MBK (MBANK), zajmującej się m.in. usługami bankowymi, leasingu, factoringu oraz bankowości hipotecznej. mLocum prowadzi głównie działalność deweloperską, obejmującą budowę i sprzedaż nieruchomości. Miejscem prowadzenia działalności przez mLocum są Łódź, Warszawa, Kraków, Wrocław, Poznań oraz Trójmiasto.

Biznesradar bez reklam? Sprawdź Biznesradar+