Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus

Spółka zależna Erbudu wybuduje elektrownię fotowoltaiczną za 28,9 mln zł netto

Udostępnij

Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowo-Inżynieryjnego, spółka zależna w 90% od ERB (ERBUD), zawarła umowę na wykonanie kompleksowych robót elektroenergetycznych i niezbędnych robót budowlanych dla budowy zespołu elektrowni fotowoltaicznych, poinformowała spółka. Wartość kontraktu wynosi 28,9 mln zł netto.

"Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowo-Inżynieryjnego z Torunia – spółka zależna w 90% od emitenta, zawarła z Chatteris Investements s z siedzibą w Warszawie, umowę na wykonanie kompleksowych robót elektroenergetycznych i niezbędnych robót budowlanych dla budowy zespołu elektrowni fotowoltaicznych: Mierki I, Mierki II, Mierki III, Mierki IV, Mierki V, Mierki VI, Dobrcz I, Dobrcz II, Dobrcz III, Dobrcz VI" - czytamy w komunikacie.

Data zawarcia kontraktu to 21 lipca 2017r., a  terminy realizacji ma nastąpić do 16 lutego 2018, podano także.

"Kary za przekroczenie terminu zakończenia wynikające z przyczyn leżących po stronie wykonawcy w wysokości 0,1% ceny kontraktu netto, za każdy rozpoczęty dzień opóźnienia"- czytamy również w komunikacie.

Grupa Erbud to polska grupa budowlana świadcząca usługi w segmencie mieszkaniowym, komercyjnym, użyteczności publicznej oraz inżynieryjno-drogowym i energetycznym na terenie Polski i krajów europejskich. Jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 r. W 2016 r. miała 1,79 mld zł skonsolidowanych przychodów.

Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus