Prospekt LUG ma trafić do Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) na początku września, a firma nadal liczy na przejście na GPW z NewConnect do końca roku, poinformował prezes Ryszard Wtorkowski.

"Zamierzamy z doradcami złożyć prospekt na początku września i przejść na GPW do końca tego roku. Jak zapowiadaliśmy wcześniej, będzie to przejście techniczne, nie mamy obecnie potrzeb kapitałowych" - powiedział Wtorkowski na spotkaniu z dziennikarzami. 

Wskazał, że LUG chce rozwijać się głównie międzynarodowo i docelowo osiągnąć do 75% sprzedaży zagranicznej w całkowitych przychodach. 

"Będziemy rozwijać się przede wszystkim w obszarach innowacyjnych - produktach i rozwiązaniach jak Internet of Things, jak inteligentne komponenty (zasilacze czy możliwości sterowania), a także rozwiązania dla systemów smart city. Rozważamy również wprowadzenie oprogramowania do naszych rozwiązań" - dodał prezes.

Podtrzymał, że produkcja w realizowanej fabryce w prowincji Missiones w Argentynie ma rozpocząć się w I kw. 2018 r. 

"Zdecydowaliśmy się na ten krok w związku z kontraktem na 20 mln euro na tym roku. Rozmawiamy o kolejnych kontraktach w innych prowincjach w Argentynie na produkcję w tej fabryce. Planowany wolumen produkcyjny w I fazie to 10 mln euro. Rozbudowa może okazać się docelowo konieczna" - wskazał Wtorkowski. 

Zaznaczył, że rynek rozwiązań Led jest bardzo wzrostowy i spółka posiada atuty, aby uczestniczyć w tym wzroście. 

LUG S.A. to jeden z czołowych europejskich producentów profesjonalnych rozwiązań oświetleniowych. Grupa sprzedaje swoje produkty w Polsce oraz w kilkudziesięciu krajach na całym świecie. LUG S.A. od listopada 2007 roku jest notowana na rynku NewConnect.