AGO (AGORA) prowadzi rozmowy w sprawie kolejnych lokalizacji sieci kin Helios, poinformował prezes Agory Bartosz Hojka. Oczekuje utrzymania pozytywnych tendencji na rynku kinowym w II półroczu.

"Prowadzimy rozmowy w celu pozyskania nowych lokalizacji i otwarć kin w kolejnych latach" - powiedział Hojka podczas konferencji. 

Według jego słów część rozmów jest na zaawansowanym etapie, a grupę interesują otwarcia przede wszystkim w dużych galeriach handlowych.

Nowe otwarcia kin Helios odbędą się w IV kwartale bieżącego roku w Stalowej Woli i Krośnie. W 2018 grupa ma podpisane umowy na lokalizację w warszawskim Blue City, a także w Gdańsku, Katowicach. Na 2021 rok podpisana umowa dotyczy lokalizacji w Piasecznie. Obecnie sieć Helios liczy 42 kina z 233 ekranami. 

W działalności producenckiej Agora oczekuje premiery jeszcze jednej produkcji dla młodzieży pod tytułem "Tarapaty". Premiera zapowiedziana jest na wrzesień. Grupa jest także dystrybutorem filmu "Twój Vincent". 

Frekwencja w kinach po I półroczu ustanowiła kolejny rekord i zarząd Agory ocenia dynamika za pierwsze sześć miesięcy roku i atrakcyjny repertuar na II półrocze pozwalają oczekiwać utrzymania pozytywnych tendencji.

Agora jest m.in. większościowym właścicielem sieci kin Helios, firmy Next Film, zajmującej się produkcją i dystrybucją filmową oraz wydawcą "Gazety Wyborczej" i czasopism. Grupa jest ponadto właścicielem trzech lokalnych radiostacji muzycznych i większościowym współwłaścicielem ponadregionalnego Radia Tok FM. Agora jest współwłaścicielem kanału telewizyjnego Metro na ósmym multipleksie cyfrowej telewizji naziemnej oraz kanału Stopklatka TV uruchomionego wspólnie z Kino Polska TV.