RON (RONSON) uzyskał pozwolenie na użytkowanie 139 mieszkań zbudowanych w pierwszym etapie projektu zlokalizowanego w dzielnicy Klecina we Wrocławiu, w ramach którego sprzedano już ponad 70% lokali, podała spółka.

Ronson rozpoczął już przekazywanie mieszkań nabywcom. Pozwoli to spółce rozpoznać przychody ze sprzedaży lokali w rachunku wyników (głównie w III i IV kwartale br.). W  pierwszym etapie osiedla Vitalia, w ramach którego powstało łącznie 139 mieszkań, w  ofercie sprzedaży pozostało już niespełna 40 lokali, czytamy w komunikacie.

"Osiedle Vitalia od początku cieszyło się dużym powodzeniem, m.in. ze względu na wyróżniający się projekt architektoniczny i szereg udogodnień dla mieszkańców. Ponieważ inwestycja otrzymała już pozwolenie na użytkowanie, chętni na zakup ostatnich mieszkań będą mogli nie tylko obejrzeć konkretny lokal, ale też po sfinalizowaniu transakcji od ręki otrzymają klucze" - powiedział dyrektor sprzedaży i marketingu Ronson Development Andrzej Gutowski, cytowany w materiale.

W ofercie I etapu osiedla Vitalia znajdują się mieszkania dwu- i trzypokojowe o powierzchni od 37 do 128 m2. Ceny mieszkań zaczynają się od 5 250 zł za m2, podano również.

Ronson to spółka deweloperska notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 r. W 2016 roku sprzedała 821 mieszkań.