RON (RONSON) sprzedał 206 lokali w III kw. br., czyli o 12% więcej r/r i przekazał klientom klucze do 114 lokali wobec 234 przed rokiem, podała spółka. Zarząd ocenia, że spółka "jest na dobrej drodze" do zrealizowana, bądź przekroczenia planów sprzedażowych 800 mieszkań w całym roku oraz że przekaże ok. 500 mieszkań w ostatnim kwartale br.

Narastająco, wciągu trzech kwartałów br. sprzedaż sięgnęła 645 lokali, co oznacza wzrost o 18% r/r. Przekazania narastająco sięgnęły 485 lokali w porównaniu z 510 w analogicznym okresie 2016 r.

"Trzeci kwartał zamykamy z 206 sprzedanymi lokalami. Stanowi to wzrost o 12% w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku, gdy w wynikach sprzedaży uwzględnialiśmy także mieszkania w inwestycji Nova Królikarnia,sprzedanej pod koniec 2016 roku grupie Global City Holdings. Pełniąc obecnie funkcję menedżera tego projektu,w trzecim kwartale br. sprzedaliśmy w nim 22 lokale. W sumie po trzech kwartałach mamy na liczniku 645 sprzedanych lokali, nie wliczając Novej Królikarni, i jesteśmy na dobrej drodze do zrealizowana, bądź nawet przekroczenia, naszych planów na ten rok, zakładających sprzedaż ponad 800 mieszkań" - powiedział dyrektor sprzedaży i marketingu  Andrzej Gutowski, cytowany w komunikacie.

Najlepsze wyniki sprzedaży w III kwartale spółka osiągnęła w ramach projektów City Link w Warszawie (57 lokali sprzedanych łącznie we wszystkich etapach) oraz Vitalia we Wrocławiu (32 lokale), podano również.

"W III kwartale przekazaliśmy klucze do 114 lokali, co stanowi spadek w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku. Na wynik ten składają się przede wszystkim osiedla Vitalia we Wrocławiu (45) i City Link w Warszawie (36), które zostały ukończone zgodnie z harmonogramem w drugiej połowie września. Znaczącą część lokali w tych inwestycjach przekażemy klientom w czwartym kwartale, dlatego spodziewamy się wtedy rekordowej liczby przekazań. Naszym najlepszym kwartalnym wynikiem było dotychczas 299 lokali, a w ciągu najbliższych trzech miesięcy zamierzamy przekazać klucze aż do około 500 lokali. Jest to założenie jak najbardziej realne, biorąc pod uwagę, że na koniec września mieliśmy jeszcze około 270 lokali już sprzedanych, a czekających na przekazanie w City Link oraz około 60 w projekcie Vitalia. Ponadto w ostatnim kwartale kończymy Młody Grunwald III w Poznaniu oraz Panoramikę III w Szczecinie, gdzie na koniec września sprzedanych mieliśmy łącznie 150 lokali" - wskazał prezes Tomasz Łapiński.

Ronson to spółka deweloperska notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 r. W 2016 roku sprzedała 821 mieszkań.