RON (RONSON) otrzymał ostateczną decyzję o pozwoleniu na użytkowanie ostatniego, III etapu poznańskiego osiedla Młody Grunwald, poinformowała spółka. Ronson rozpocznie niebawem przekazywanie mieszkań klientom, dzięki czemu pierwsze przychody z trzeciego etapu inwestycji spółka rozpozna w rachunku wyników w IV kwartale br.

"W ramach osiedla Młody Grunwald zadbaliśmy o szeroką ofertę mieszkań, odpowiadającą zarówno na potrzeby osób szukających mniejszych metraży, jak i tych największych, będących alternatywą dla zakupu domu. Spodziewamy się dynamicznej sprzedaży ostatniej puli mieszkań. Fakt, że lokale są już gotowe, ma duże znaczenie dla kupujących" - powiedziała regionalna dyrektor sprzedaży i marketingu Justyna Hamrol-Wasielewska, cytowana w komunikacie.

W inwestycji Młody Grunwald w ofercie dostępnych jest 8 lokali usługowych oraz 12 mieszkań 2-pokojowych (od 47 do 66 m2), a także 8 3-pokojowych (od 62 do 81 m2), 12 4-pokojowych (od 75 do 81 m2) i ostatnie mieszkanie 5-pokojowe o powierzchni 104 m2. Ponadto deweloper dysponuje jeszcze 7 mieszkaniami z antresolą w metrażach od 102 do 133 m2. Ceny na osiedlu zaczynają się od 5 550 zł za m2, podano również.

"Poza Młodym Grunwaldem na naszych klientów czeka oferta mieszkań dwupoziomowych IV etapu osiedla Chilli City w Tulcach. To kameralne osiedle w zabudowie szeregowej, z  dwupoziomowymi mieszkaniami  2-, 3-, 4-pokojowymi, w metrażach od 54 do 73 m2. Każde z nich posiada własny ogródek. Ceny na osiedlu zaczynają się już od 4 316 zł za m2" - dodała Hamrol-Wasielewska.

Czwarty etap Chilli City zostanie oddany do użytku jeszcze w tym roku. Pierwsze trzy etapy z łącznie 88 lokalami zostały w całości wyprzedane.

Ronson to spółka deweloperska notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 r. W 2016 roku sprzedała 821 mieszkań.