RON (RONSON) spodziewa się przekazania w tym roku ok. 900 mieszkań wobec wcześniej zakładanych ok. 1000 i w porównaniu do 781 przekazanych w ub.r., poinformował prezes Tomasz Łapiński. Oznacza to przekazanie ok. 400 mieszkań w ostatnim kwartale roku. Spółka zrealizuje natomiast najprawdopodobniej cel sprzedaży 800 mieszkań w całym roku.

"Potencjał mieszkań do przekazania [sprzedanych i ukończonych] w IV kw. to ok. 510-520 mieszkań. Oczywiście nie wszystkie z nich uda się przekazać, myślę, że jeśli uda się przekazać ok. 400 to będzie dobry wynik. W IV kw. liczba 400 jest bardzo realną - czyli 900 a nie 1000 w całym roku, ten cel weryfikujemy" - powiedział Łapiński podczas konferencji prasowej.

"III kw. był nie tak dobry jak planowaliśmy, w dwóch kluczowych inwestycjach w tym roku - City Link i Vitalia - dopiero w połowie września otrzymaliśmy pozwolenia na użytkowanie i nie było czasu by przekazać lokale. Wynik z tych dwóch inwestycji przesuwa się na IV kwartał. Marżowość jest w tych projektach bardzo dobra. Oczkujemy bardzo dużej poprawy wyniku w IV kwartale" - dodał prezes.

W okresie I-III kw. br. Ronson przekazał 492 lokale.

"W sprzedaży idziemy zgodnie z planem. 206 lokali sprzedanych w III kwartale to dobry wynik, zgodny z oczekiwaniami. Czyli roczny wynik ok. 800 jednostek jest jak najbardziej 'do ugrania'" - dodał dyrektor sprzedaży i marketingu Andrzej Gutowski.

W okresie I-III kw. Ronson sprzedał 645 lokali, czyli o 18% więcej r/r.

Ronson to spółka deweloperska notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 r. W 2016 roku sprzedała 821 mieszkań.