ERB (ERBUD) podpisał ze Szpitalem Specjalistycznym im. Ludwika Rydygiera w Krakowie umowę na dwie realizacje w formule "zaprojektuj i wybuduj", poinformowała spółka. Łączna wartość kontraktu wynosi 30 mln zł, podano także.

"Pierwsze z zadań zapisanych w umowie z krakowskim szpitalem polega na wybudowaniu nowej siedziby Małopolskiego Centrum Leczenia i Rehabilitacji Oparzeń oraz Chirurgii Plastycznej i Replantacyjnej wraz z Oddziałem Intensywnej Opieki Medycznej dla Dzieci. Na wykonanie tego zadania Erbud ma 15 miesięcy od dnia zawarcia umowy - termin upływa w lutym 2019 roku" - czytamy w komunikacie.

Druga część kontraktu dotyczy modernizacji pomieszczeń szpitalnych w celu utworzenia Małopolskiego Centrum Macierzyństwa i Medycyny Kobiet. Spółka zobowiązała się do realizacji tej części zadania w ciągu 7 miesięcy od podpisania umowy, a zatem do czerwca 2018 roku, dodano.

Grupa Erbud to polska grupa budowlana świadcząca usługi w segmencie mieszkaniowym, komercyjnym, użyteczności publicznej oraz inżynieryjno-drogowym i energetycznym na terenie Polski i krajów europejskich. Jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 r. W 2016 r. miała 1,79 mld zł skonsolidowanych przychodów.