cardio.link, spółka zależna od IST (INFOSCAN), pozyskała 1,6 mln zł w ofercie prywatnej na prace nad innowacyjnym Holterem EKG, monitorującym rytm serca, poinformowała spółka. W 2018 r. cardio.link ma zadebiutować na rynku alternatywnym NewConnect, podano także.

"W przyszłym roku urządzenie ma trafić na rynek, a sama firma odpowiedzialna za projekt zadebiutuje na NewConnect" - czytamy w komunikacie.

"Doświadczenie zespołu Infoscan w zakresie telemetrii pozwoliło na stworzenie fundamentów dla prac nad Holterem EKG. Zasoby grupy w ostatnich dwóch latach dotąd koncentrowały się na rozwoju naszego flagowego projektu związanego ze zdalną diagnostyką bezdechu sennego i jego ekspansji na rynku USA. Powołanie dedykowanej spółki dla projektu Holter EKG dało nam możliwość na pozyskanie zasobów i dalsze prace nad przedsięwzięciem. Chcemy, aby cardio.link wzbogacił środowisko medyczne o nowe urządzenie do monitoringu pracy serca, zarówno z przewagami po stronie technologicznej, jak i cenowej" - powiedział prezes cardio.link Miłosz Jamroży, cytowany w komunikacie. 

Holter EKG ma w I kwartale 2018 r. trafić już do testów w ośrodkach naukowych. Samo urządzenie wraz z system telemedycznym znacząco skróci czas pracy lekarzy przy opisach EKG. Pacjenci i środowisko medyczne odnajdą w nim również dodatkowe funkcjonalności, dotąd niedostępne na rynku, podano także.

Spółka szacuje, że proces certyfikacji urządzenia zakończy się w I połowie przyszłego roku, a komercjalizacji na rynku polskim finalnej wersja Holtera EKG rozpocznie się na przełomie III i IV kwartału 2018 r.  W kolejnym etapie urządzenie zadebiutuje na rynkach zagranicznych.

"Cardio.link został założony w sierpniu tego roku i działalność operacyjną rozpoczął dwa miesiące temu. Bazuje na doświadczeniach i wcześniejszych pracach Infoscan w tym zakresie. Dzięki pozyskanemu kapitałowi projekt zostanie udoskonalony, zoptymalizowany i odświeżony.  Równolegle z procesem udoskonalania urządzenia, będą trwały prace nad platformą teleinformatyczną umożliwiającą zarządzanie badaniami przez kliniki oraz lekarzy" - czytamy także.

Infoscan prowadzi działalność od 2007 r. Spółka rozwija urządzenie zdalnie diagnozujące zaburzenia oddychania podczas snu oraz urządzenia z dziedziny telemedycyny. Jest notowana na rynku NewConnect od 2015 r.