Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus

PBG z Grupy Midven planuje debiut na NewConnect na przełomie I i II kw. 2018 r.

Udostępnij

Prime Bit Games (PBG), niezależne studio wchodzące w skład notowanej na rynku NewConnect MID (MIDVEN), jeszcze w listopadzie br. chce zamknąć emisję do blisko 1 mln zł akcji serii B i zadebiutować na NewConnect na przełomie I i II kwartału 2018 r., poinformował Midven. Spółka otrzymała m.in. na ten cel dotację z programu 4 Stock Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, wspierającą małe i średnie firmy w dostępie do rynku kapitałowego.

"Prime Bit Games posiada bardzo ciekawe portfolio gier i zespół który ma około 7 lat doświadczenia na rynku gier. Dzięki powiązaniu z naszą grupą kapitałową możemy tworzyć synergię przy wspólnych produkcjach gier na wszystkie dostępne platformy" - powiedział prezes Midven Andrzej Zając, cytowany w komunikacie.

Przed debiutem na rynku NewConnect planowanym na przełomie I i II kwartału 2018 r. spółka zamierza pozyskać do ok. 1 mln zł z emisji akcji, która powinna się zakończyć jeszcze do końca listopada br., podano również.

"Środki pozyskane z emisji akcji zostaną przeznaczone głównie na obecne, jak i nowe produkcje oraz marketing konieczny do promocji gier. Dużą część środków na działania marketingowe czy też twórcze chcemy pozyskać z środków unijnych - w toku jest kilka wniosków. Mamy nawet własny dedykowany do tego celu zespół. Spośród wydanych do tej pory gier przynajmniej trzy mają nadal potencjał do generowania przychodów i chcemy to wykorzystać" - stwierdził prezes PBG Michał Ręczkowicz, cytowany w komunikacie.

W sierpniu br. na rynek mobilny trafiła odświeżona gry "Freddy Adventure". Gra w 2014 r. zdobyła pierwsze miejsce w międzynarodowym konkursie Microsoftu i Unity, przypomniano.

"Aktualnie jesteśmy na etapie realizacji gry 'Magic Nations', która jest grą karcianą o charakterystyce zbliżonej do 'Gwinta' wydawanego przez CDR (CDPROJEKT). Premiera planowana jest na I kw. 2018 roku" - dodał Ręczkowicz

Gra będzie wydana na wszystkie możliwe platformy, począwszy od PC, po Steam, xBox czy też w wersji mobile. Wydawcą gry na platformę Nintendo Switch będzie Arts Alliance.

Prime Bit Games koncentruje swoje działania na produkcji gier mobilnych z jednoczesnym wydawaniem gier internetowych na platformy PC, Steam czy xBox.

Midven, notowany na rynku giełdowym NewConnect, stanowi grupę kapitałową w obszarze nowych technologii. W jego portfolio znajdują się: Arts Alliance, działający w segmencie gier, TNN Finance prowadzący 3. największy kantor internetowy, Bookre.pl skoncentrowane na B2B Business Travel, Parcel Technik, producent tanich skrytek pocztowych, czy też Medard.

Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus