Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus

Arts Alliance planuje debiut na NewConnect na przełomie 2017/2018 r.

Udostępnij

Arts Alliance, w której większościowym akcjonariuszem jest MID (MIDVEN), planuje debiut na rynku NewConnect na przełomie 2017/2018 r., podała spółka. Do tej pory pozyskała od inwestorów 1 mln zł na produkcję gier.

Prywatna emisja akcji Arts Alliance S.A.serii C rozpoczęła się 6 listopada i miała trwać do 15 grudnia 2017 roku. Ze względu na duże zainteresowanie inwestorów 17 listopada 2017 roku złożone zapisy przekroczyły znacząco liczbę akcji, które spółka chciała wyemitować, w związku z czym zapisy w tym dniu zostały zredukowane o 40%, a subskrypcja została przedterminowo zamknięta, podano w komunikacie.

"Tak duże zainteresowanie subskrypcją oraz przedterminowe jej zamknięcie może świadczyć, iż dotychczasowa działalność Arts Alliance S.A. i jej nowa strategia w zakresie rozwoju gier spotkała się z dużą akceptacją ze strony inwestorów. Emisja akcji miała na celu sfinansowanie założonej przez spółkę produkcji gier w 2018 r. Zainteresowanie objęciem akcji przez inwestorów potwierdza nasze przekonanie o szybkim wzroście wartości spółki po jej debiucie na rynku NewConnect" - powiedział prezes Midven Andrzej Zając, cytowany w komunikacie.

Aktualnie Arts Alliance S.A.jest w procesie składania dokumentacji i przygotowywania się do debiutu na NewConnect na przełomie 2017/2018 roku. Spółka otrzymała, m.in. na ten cel, dotację z programu 4 Stock Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, wspierającą małe i średnie firmy w dostępie do rynku kapitałowego, podano także.

Arts Alliance, będący "house of ideas", zamierza realizować gry internetowe z przeznaczeniem na platformy PC, Steam, xBox czy Nintendo. Ideą władz firmy są realizacje gier z gatunku thrillerów z elementami strategicznymi czy też gier z gatunku survival simulation. W najbliższym czasie planowane jest rozpoczęcie produkcji thrillera psychologicznego, którego akcja będzie osadzona we współczesnych realiach. Założeniem gry ma być wcielanie się w głównego bohatera, obejmującego pieczę nad grupką cywilów, starających się przeżyć w rzeczywistości po wielkiej katastrofie. Arts Alliance zakłada realizację gry w okresie 12 miesięcy a jej premierę na koniec 2018 roku, czytamy także w komunikacie.

Dotychczas spółka wydała grę Free2Play na platformy mobilne pod nazwą "Miki Bum" w oparciu o rozpoznawalną markę dla dzieci DJMiki. Gra została zrealizowana przy współpracy ze spółką Prime Bit Games S.A., w której Arts Alliance S.A. posiada 20% akcji a która to tworzy gry na platformy mobilne z dotychczasowym track recordem 9 gier (m.in. na rynek chiński). Firma zatrudnia 15 osób, zaś portfolio Prime Bit Games S.A. to ponad 100 zrealizowanych projektów.

"Podstawą działalności Arts Alliance będzie realizacja gier na Steam czy Nintendo z jednoczesnym wykorzystywaniem synergii ze spółkami stowarzyszonymi, takimi jak Prime Bit Games" - dodał Zając.

Po drugim kwartale 2017 r. Arts Alliance S.A. miała prawie 200 tys. zł zysku. Spółka oczekuje wzrostu wyników finansowych w kolejnych latach, wynikającego zarówno z realizowanych produkcji jak i z konsolidacji wyników finansowych ze spółkami zależnymi, podkreślono.

"Jako główny akcjonariusz, mamy przekonanie, że wyniki finansowe Arts Alliance S.A. będą rosły przy jednoczesnym docelowym wypłacaniu dywidend dla jej akcjonariuszy" - podsumował Zając.

Arts Alliance koncentruje swoje działania na produkcji gier internetowych z jednoczesnym wykorzystywaniem synergii ze spółkami stowarzyszonymi w jego portfolio.

Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus