Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus

Govena Lighting zadebiutuje na NewConnect 6 grudnia

Udostępnij

GOV (GOVENA) zadebiutuje na rynku NewConnect 6 grudnia br., podał INC, wprowadzający spółkę na rynek jako autoryzowany doradca.

Spółka zamierza wprowadzić do obrotu na rynku NewConnect 146 040 000 akcji o wartości nominalnej 0,10 zł każda, podano w komunikacie.

"Debiut spółki na rynku publicznym sprawi, że stanie się ona transparentna, a potencjalni inwestorzy będą mieli dostęp do bieżących informacji o spółce. W ten sposób będą mogli poznać Govenę. Spółka posiada i projektuje bardzo wysokiej jakości produkty o wysokich parametrach technicznych. Potrzebujemy środków na jej dalszy dynamiczny rozwój. Kolejnym krokiem będzie zatem nowa emisja akcji, która mamy nadzieje zakończy się sukcesem z uwagi na zwiększoną transparentność Goveny" - powiedziała prezes Govena Lighting Beata Jurczak, cytowana w komunikacie.

Wejście na rynek NewConnect to strategii strategii spółki na lata 2017-2020, zakładającej wzmocnienie pozycji kapitałowej  w wyniku przeprowadzenia emisji akcji w niedalekiej przyszłości, podkreślono także w materiale.

Govena Lighting istnieje na rynku elektronicznym od prawie 30 lat i należy do grona liderów rynku energooszczędnych systemów oświetleniowych. Główne obszary działalności spółki obejmują produkcję elektroniki, zasilaczy, transformatorów, ściemniaczy, świetlówek energooszczędnych oraz sprzedaż źródeł światła i profili do pasków LED oraz osprzętu elektroinstalacyjnego.

INC S.A. to spółka notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, będąca jednostką dominująca w polskiej grupie kapitałowej INC. Funkcjonuje w obszarze inwestycji oraz doradztwa na rynku kapitałowym. Posiadająca ponad 20 lat doświadczenia firma z siedzibą w Poznaniu, funkcjonuje jako Grupa Kapitałowa. W jej skład wchodzą: INC S.A., Dom Maklerski INC S.A., INC Rating Sp. z o.o., Carpathia Capital S.A., INC East&West Sp. z o.o., oraz Fundacja Rozwoju Rynku Kapitałowego.

Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus