Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus

LiveChat wciąż zainteresowany debiutem na giełdzie w USA

Mariusz Ciepły
Mariusz Ciepły
Udostępnij

LVC (LIVECHAT) chciałby pozyskać do akcjonariatu fundusze ze Stanów Zjednoczonych, nadal myśli również o wejściu na jedną z tamtejszych giełd, wynika z wypowiedzi prezesa Mariusza Ciepłego.

"Myślimy o rynku finansowym w USA. W nowym roku chcielibyśmy rozpocząć rozmowy z zagranicznymi inwestorami, kolejnymi funduszami, które przede wszystkim są zza oceanu" - powiedział Ciepły podczas konferencji prasowej.

"Nie ma potrzeby prosić inwestorów o pieniądze do spółki. Chcemy wejść na giełdę, a czy będzie to Nasdaq, czy New York Stock Exchange (NYSE), to jeszcze tego do końca nie wiemy. Jesteśmy jedyną spółką SaaS-ową, która zarabia i jest rentowna na tym poziomie i to jest bardzo interesujące dla amerykańskich inwestorów" - dodał prezes. 

Podkreślił, że nie zapadła jeszcze ostateczna decyzja, czy będzie to dual listing, czy przeniesienie notowań akcji na jedną z giełd w USA. 

Prezes powiedział także, że po przekroczeniu w maju poziomu 22 tys. klientów niebawem spółka osiągnięć poziom 30 tys.

"Myślę, że 30 tys. klientów niedługo będziemy mieli, w perspektywie maksymalnie 2 lat. Jesteśmy bardzo zdeterminowani pod tym względem" - dodał. 

Ciepły powiedział także, że spółka nie ma planów dotyczących akwizycji w Polsce ani w USA. 

"Jesteśmy spokojni jeśli chodzi o nasze finanse i naszą politykę dywidendową" - powiedział Ciepły. 

Wrocławska firma jest jednym z największych na świecie dostawców oprogramowania typu "live chat dla biznesu". Spółka zadebiutowała na warszawskiej giełdzie w 2014 r.

Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus

Pozostałe wiadomości

Allegro.eu uruchamia program skupu akcji. Na pierwszą fazę przeznaczy do 800 mln zł

Rada Dyrektorów ALE (ALLEGRO) podjęła uchwałę o rozpoczęciu programu skupu akcji własnych i przyjęciu pierwszej fazy jego realizacji. Decyzja zapadła 25 czerwca 2026 r. w ramach...

2026-06-26, 08:44

Digital Network zwiększa rekomendowaną dywidendę za 2025 r. do 5 zł na akcję

Zarząd DIG (DIGITANET) podjął uchwałę o zmianie wniosku dotyczącego podziału zysku spółki za 2025 r. Zgodnie z nową rekomendacją, Zarząd wnioskuje do Rady Nadzorczej o zarekomendowanie...

2026-06-26, 08:29

ALTA z nową strategią: energetyka cieplna, usługi i konsulting oraz działalność deweloperska

Notowana na Głównym Rynku GPW ALTA S.A. przyjęła nową strategię rozwoju na lata 2026-2030, której celem jest przejście do bardziej zdywersyfikowanego i skalowalnego modelu biznesowego....

2026-06-25, 17:14

Unimot kupuje projekt farmy wiatrowej Gostynin. "Ważny krok w budowie naszej platformy IPP"

Grupa Unimot, poprzez spółkę Unimot Renewables, nabyła 100 proc. udziałów w spółce celowej realizującej projekt farmy wiatrowej Gostynin o planowanej mocy zainstalowanej 34,2 MW,...

2026-06-25, 15:58
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus