Biznesradar bez reklam? Sprawdź Biznesradar+

Cloud Technologies nabędzie 299,4 tys. akcji własnych po średniej cenie 60,12 zł

Udostępnij

CLD (CLOUD) zaakceptował oferty sprzedaży 299 400 akcji własnych, o łącznej wartości 18 mln zł (czyli po średniej cenie 60,12 zł), przedstawione mu w odpowiedzi na ogłoszenie oferty zakupu akcji, podała spółka.

"Zgodnie z przyjętym harmonogramem nabycie oraz rozliczenie nabycia akcji własnych nastąpi w dniu 28 grudnia 2017 roku. Stosownie do oświadczeń złożonych w dniu 20 grudnia 2017 roku ofert sprzedaży nie złożyli następujący akcjonariusze: Piotr Prajsnar; Robert Rafał; QVP Investments Ltd; PERPETUM 10 FIZAN" - czytamy w komunikacie.

Akcje własne zostaną nabyte na podstawie uchwały nadzwyczajnego walnego zgromadzenia z dnia 27 listopada 2017 r., przypomniano także.

"Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników przeprowadzonego skupu. Zrealizowaliśmy podstawowy cel jakim było kupienie znaczącego pakietu akcji w atrakcyjnej cenie. Udało się uzyskać średnią cenę zakupu niższą od aktualnej ceny rynkowej" - skomentował prezes Piotr Prajsnar, cytowany w komunikacie.

20 grudnia Cloud Technologies ogłosił ofertę nabycia nie więcej niż 920 tys. akcji własnych, stanowiących nie więcej niż 20% kapitału. Wartość nabywanych akcji nie mogła przekroczyć kwoty 18 mln zł. Proponowana cena zakupu za akcję wynosiła nie mniej niż 0,10 zł i nie więcej niż 120 zł.

Spółka jest notowana na rynku NewConnect od 2012 r., a aktualnie prowadzi prace nad prospektem emisyjnym i planuje przejście na rynek główny w 2018 r.

Biznesradar bez reklam? Sprawdź Biznesradar+