Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus

R22 prowadzi rozmowy ws. kolejnych trzech przejęć w segmencie hostingowym

Udostępnij

R22 pracuje nad trzema kolejnymi przejęciami w segmencie hostingowym, poinformował prezes Jakub Dwernicki

"Dokonujemy coraz większych przejęć i zamierzamy ten trend kontynuować. Prowadzimy obecnie rozmowy z biznesami, które są komplementarne z naszymi usługami" - powiedział Dwernicki dziennikarzom podczas debiutu spółki na GPW.

Według jego słów, grupa ma trzy kolejne tematy do przejęcia w segmencie hostingu, a potencjalne decyzje mogą zapaść w perspektywie kwartału. 

Wczoraj grupa poinformowała o umowie inwestycyjnej przejęcia 100% Kei.pl.

Prezes R22 zaznaczył, że grupa będzie dążyć do utrzymywania relacji dług netto/EBITDA w okolicach 2x.

Dodał ponadto, że jednocześnie grupa będzie dążyć do "poukładania" rozbudowanego w efekcie fuzji i przejęć biznesu.

W skład Grupy R22 wchodzą firmy oferujące: usługi hostingowe i sprzedaż domen realizowane przez Grupę H88 - lidera rynku krajowego pod względem przyrostu sprzedaży domen oraz usług hostingowych, posiadającą ponad 160 tys. obsługiwanych klientów i ponad 240 tys. domen, działalność w tym segmencie realizowana jest w ramach marek: Hekko.pl, Super-Host.pl, Biznes-Host.pl, Domeny.pl, Ogicom.pl, Active24.pl,Linuxpl.com i Futurehost.pl; usługi omnichannel communication automatyzujące komunikację elektroniczną z odbiorcami, realizowane przez Grupę Vercom, która jest liderem na polskim rynku w kategorii platform obejmujących automatyzację wysyłki zarówno e-mail jak i SMS, działalność w tym segmencie realizowana jest w ramach marek: EmailLabs, RedLink, SerwerSms.pl, EmailHeroes, CloudSender, SMSLabs; usługi telekomunikacyjne realizowane przez Grupę Oxylion – krajowego lidera w zakresie dostawy usługi VoIP w segmencie B2B.

Segment omnichannel prezes R22 określił jako najszybciej rosnący i wskazał że grupa ostrożnie go analizuje w kontekście ewentualnych akwizycji. Z kolei w jego ocenie aktywa telekomunikacyjne grupy generują 5 mln zł gotówki rocznie i dają synergie z innymi segmentami rzędu 1 mln rocznie, więc nie ma planów ich zbycia.

Dwernicki nie wykluczył ponadto obligacji jako ciekawego kierunku finansowania strategii, a także emisji akcji w dalszej przyszłości, ale w sytuacji gdyby grupa miała w perspektywie duże przejęcie, rzędu min. 100 mln zł. 

Grupa R22 to holding spółek technologicznych. Grupa koncentruje się na skalowalnych usługach oferowanych w modelu abonamentowym oraz SaaS (ang. Software as a Service), prowadząc działalność w ramach całego łańcucha wartości - od tworzenia własnych rozwiązań, przez ich utrzymanie od strony technologicznej, po kompleksową sprzedaż i obsługę klienta.

Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus

Pozostałe wiadomości

Scanway i KP Labs rozpoczynają realizację projektu ScyLab dla ESA

SCW (SCANWAY) i KP Labs Sp. z o.o., czołowe polskie firmy z branży kosmicznej, rozpoczynają realizację projektu ScyLab dla Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA). W ramach podpisanej umowy...

2026-06-24, 15:55

LUG rozpoczyna przegląd opcji strategicznych

Zarząd LUG poinformował, że 24 czerwca 2026 r. podjął decyzję o rozpoczęciu przeglądu opcji strategicznych. Jednocześnie spółka zamierza skontaktować się z wybranymi podmiotami...

2026-06-24, 15:06

ONDE z kontraktem na stację elektroenergetyczną na Litwie

OND (ONDE) – jeden z liderów wykonawstwa i developmentu OZE w Polsce – podpisało umowę na projektowanie i budowę stacji elektroenergetycznej 33/330 kV na Litwie. Inwestorem jest podmiot,...

2026-06-24, 12:54
Paweł Karpeta, dyrektor ds. rozwoju Farm Innovations S.A.

Farm Innovations i Brival budują platformę ubezpieczeń dla psów i kotów

FAR (FARMINN) – notowana na rynku NewConnect spółka vet-tech specjalizująca się w identyfikacji oraz monitoringu zdrowia zwierząt – podpisała umowę z Brival, polskim software housem,...

2026-06-24, 12:47
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus