Virako wybrało BDX (BUDIMEX) na generalnego wykonawcę I etapu wielofunkcyjnego kompleksu Monopolis w Łodzi. Budowa rozpocznie się w lutym 2018 r., a zakończy w połowie 2019 r., podała firma JLL, która jest wyłącznym agentem ds. komercjalizacji Monopolis.

"Od lat z powodzeniem realizujemy usługi budowlane na rzecz zrównoważonego rozwoju gospodarki i społeczeństwa, stawiając sobie za cel dbałość o jakość realizowanych inwestycji oraz satysfakcję klientów i komfort przyszłych użytkowników. Dlatego z zadowoleniem przystępujemy do tak unikatowego dla Łodzi projektu, jakim niewątpliwie jest Monopolis. Wieloletnie doświadczenie wykorzystamy, aby stworzyć nową jakość w tym historycznym zakątku miasta" - powiedział dyrektor Oddziału Budownictwa Ogólnego i członek zarządu Budimex Radosław Górski, cytowany w komunikacie.

Budimex w ramach zawartego kontraktu zrewitalizuje wszystkie istniejące budynki historyczne obejmujące swoją funkcją nie tylko biura, ale i szereg usług miastotwórczych, takich jak restauracje czy teatr z salą wielofunkcyjną, podano także.

Wielofunkcyjny kompleks biznesowy Monopolis powstaje w zabytkowych przestrzeniach łódzkiego Monopolu Wódczanego z 1902 r. W Monopolis powstanie ponad 29 tys. m2 powierzchni do pracy - 24 tys. m2 biur i 5,4 tys. m2 usług. Jest zlokalizowany u zbiegu al. Piłsudskiego i ul. Kopcińskiego.

JLL podało też, że za nadzór inwestorski odpowiedzialna będzie firma Uni-Form.

Virako jest polską firmą deweloperską, inwestującą w budowę kompleksów biurowych. Spółka działa od 2001 r.

Budimex jest notowany na warszawskiej giełdzie od 1995 r. Jego inwestorem strategicznym jest hiszpańska firma Ferrovial. W 2016 r. Budimex miał 5,57 mld zł skonsolidowanych przychodów.