RON (RONSON) uzyskał pozwolenie na użytkowanie pierwszych dwóch budynków wybudowanych w ramach I etapu osiedla Nova Królikarnia na Starym Mokotowie w Warszawie, obejmujących 41 mieszkań, poinformowała spółka. W ramach tego etapu sprzedano już prawie 80% lokali.

"W pierwszym etapie inwestycji powstanie łącznie 98 lokali mieszkalnych, w tym 51 mieszkań o podwyższonym standardzie w ramach zabudowy wielorodzinnej, 26 apartamentów w willach miejskich oraz 21 budynków jednorodzinnych w zabudowie segmentowej. Pozwolenie na użytkowanie obejmuje budynki, w których znajduje się 41 mieszkań" - czytamy w komunikacie.

"Cieszymy się, że pierwsi mieszkańcy będą mogli zamieszkać na naszym najbardziej prestiżowym osiedlu. To jeden z najbardziej złożonych i skomplikowanych projektów Ronsona, ponieważ wymaga współpracy szeregu wykonawców i dostawców mediów. Zbudowaliśmy od podstaw nowe drogi oraz pełną infrastrukturę techniczną. Także teren, na którym zlokalizowane jest osiedle, to miejsce wyjątkowe. Obszar objęty jest miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego 'Pod skocznią', który zakłada stworzenie miasta-ogrodu w tej części Warszawy. Zgodnie z ideą autorów planu, budynki tam powstające nie mogą być wyższe niż 11 metrów, a na samych osiedlach należy zadbać o zapewnienie minimum 60% tzw. powierzchni czynnej biologicznie" - powiedział dyrektor sprzedaży i marketingu Ronson Development Andrzej Gutowski, cytowany w komunikacie. 

Już niemal 80% lokali w I etapie zostało sprzedanych. Z kolei w II etapie Novej Królikarni, w ramach którego powstaną 73 lokale, nabywców znalazła już ponad połowa dostępnych mieszkań, podano również.

"W pobliżu osiedla powstaje 1200-metrowy odcinek drogi, który zapewni dogodny dojazd dla mieszkańców. Jej budowa współfinansowana jest przez lokalnych inwestorów. Spółki współpracują przy tym projekcie z miastem stołecznym Warszawa. Ukończenie drogi planowane jest na pierwszą połowę 2018 r." - podsumowano.

Ronson to spółka deweloperska notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 r. W 2016 roku sprzedała 821 mieszkań.