Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus

R22 pracuje nad integracją grupy i celuje w dalsze przejęcia, w tym za granicą

Udostępnij

R22 pracuje nad integracją po dotychczasowych przejęciach i jednocześnie podtrzymuje plany akwizycji w segmentach hostingu i omnichannel communication. Grupa nie wyklucza przeprowadzenia pierwszego przejęcia poza Polską jeszcze w I półroczu, poinformował prezes Jakub Dwernicki. 

"W segmencie hostingu nasza spółka z grupy - H88 - jest na etapie finalizacji strategii ujednolicenia wszystkich marek i zintegrowanych działań marketingowych. Ponadto już pracujemy nad integracją ostatnich przejęć Kei i Seofabryka. Jednocześnie są rozmowy z kolejnymi spółkami do przejęcia, w tym z regionu środkowoeuropejskiego. Niewykluczone, że przeprowadzimy pierwszą naszą akwizycję zagraniczną jeszcze w tym półroczu" - powiedział Dwernicki na spotkaniu z dziennikarzami. 

Jak zaznaczył, segment hostingowy grupy odnotowuje wzrost marżowości na skutek zmian ofertowo-cennikowych i synergii kosztowych. Według słów Dwernickiego, na dotychczasowe dobre wyniki segmentu w kolejnych kwartałach powinny dodatkowo nakładać się efekty przejęcia Kei i Seofabryka, coraz lepsze wykorzystanie potencjału całej działalności hostingowej grupy, a także rozwój "bardzo obiecujących" usług zarządzalnych, szczególnie dla klientów z e-commerce.

W kwestii finalizacji akwizycji Kei.pl grupa wskazuje, że wszystko jest "na dobrej drodze", aby doszło do tego nawet na przełomie marca i kwietnia. Jednocześnie grupa już pracuje operacyjnie w Kei i oczekuje docelowo szeregu synergii z tytułu tej akwizycji. 

W segmencie omnichannel communication spółka z grupy - Vercom - rozważa z jednej strony przejęcia podmiotów świadczących usługi komplementarne w Polsce, z drugiej strony poszukuje spółek z branży w regionie CEE, Niemczech, Skandynawii. Spółka zamierza na cele akwizycyjne w segmencie przeznaczyć do 30 mln zł.

"Jest całkiem sporo spółek, którym się przyglądamy i musimy zdecydować co będzie dla nas najbardziej interesujące uwzględniając kwotę jaką dysponujemy" - wskazał prezes. 

Z kolei rozwój produktów w tym segmencie jest nakierowany na big data. Grupa rozważa tutaj przejęcie software house, co ma uzupełnić ofertę w tym zakresie.

Grupa R22 to holding spółek technologicznych. Grupa koncentruje się na skalowalnych usługach oferowanych w modelu abonamentowym oraz SaaS (ang. Software as a Service), prowadząc działalność w ramach całego łańcucha wartości - od tworzenia własnych rozwiązań, przez ich utrzymanie od strony technologicznej, po kompleksową sprzedaż i obsługę klienta. Spółka zadebiutowała na GPW w grudniu 2017 r. 

Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus

Pozostałe wiadomości

Scanway i KP Labs rozpoczynają realizację projektu ScyLab dla ESA

SCW (SCANWAY) i KP Labs Sp. z o.o., czołowe polskie firmy z branży kosmicznej, rozpoczynają realizację projektu ScyLab dla Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA). W ramach podpisanej umowy...

2026-06-24, 15:55

LUG rozpoczyna przegląd opcji strategicznych

Zarząd LUG poinformował, że 24 czerwca 2026 r. podjął decyzję o rozpoczęciu przeglądu opcji strategicznych. Jednocześnie spółka zamierza skontaktować się z wybranymi podmiotami...

2026-06-24, 15:06

ONDE z kontraktem na stację elektroenergetyczną na Litwie

OND (ONDE) – jeden z liderów wykonawstwa i developmentu OZE w Polsce – podpisało umowę na projektowanie i budowę stacji elektroenergetycznej 33/330 kV na Litwie. Inwestorem jest podmiot,...

2026-06-24, 12:54
Paweł Karpeta, dyrektor ds. rozwoju Farm Innovations S.A.

Farm Innovations i Brival budują platformę ubezpieczeń dla psów i kotów

FAR (FARMINN) – notowana na rynku NewConnect spółka vet-tech specjalizująca się w identyfikacji oraz monitoringu zdrowia zwierząt – podpisała umowę z Brival, polskim software housem,...

2026-06-24, 12:47
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus