Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus

i2 Development środkami z IPO dofinansuje najważniejsze projekty we Wrocławiu

Udostępnij

i2 Development pozyskała z giełdy około 34 mln zł i zamierza przeznaczyć te środki w pierwszej kolejności na dofinansowanie największego projektu pod nazwą Bulwary Staromiejskie, a także 4 kolejnych, które zlokalizowane są we Wrocławiu, poinformował ISBnews wiceprezes Marcin Misztal.  

"W pierwszej kolejności będziemy chcieli dofinansować nasze inwestycje przy ul. Legnickiej, ul. Pięknej i Ogrody Jordanowskie II. Ten ostatni projekt jest kontynuacją inwestycji pod tą samą nazwą. Po zakończeniu inwestycji dokupiliśmy obok działkę i rozpoczęliśmy jakby drugi jej etap" - powiedział Misztal w rozmowie z ISBnews podczas uroczystości debiutu spółki na GPW.

Dodał, że środki z IPO będą również wykorzystane do dofinansowania flagowego projektu spółki, czyli Bulwarów Staromiejskich - zlokalizowanych w ścisłym centrum Wrocławia i w projekt przy ul. Witolda. Projekt Bulwary Staromiejskie zlokalizowany jest na 2,5-hektarowym terenie i składa się łącznie z 14 inwestycji, z których 6 teraz jest w trakcie realizacji. 

"Chcemy uruchomić w tym roku realizację 1 251 jednostek mieszkalnych. W najbliższych tygodniach ruszy inwestycja przy ul. Legnickiej i w dwóch obiektach będzie to łącznie 261 mieszkań. Uruchomiliśmy lub już realizujemy także inwestycje około 30 tys, m2 powierzchni komercyjnej" - dodał wiceprezes. 

Misztal wyjaśnił, że spółka zaprosiła inwestorów giełdowych, aby współfinansowali z nimi projekty, pod które już zostały zakupione grunty, lub które już są realizowane i trwają na przykład prace budowlane. 

Wiceprezes przyznał, że spółka przygląda się również innym lokalizacjom w największych miastach w Polsce, ale obecnie chce się skupić przede wszystkim na Wrocławiu.   

"Nadal nie wykluczamy, że wypłacimy dywidendę z zysków za ubiegły rok. W ciągu najbliższych tygodni podejmiemy decyzję w tej sprawie" - powiedział dziennikarzom Misztal. 

"W 2016 roku wiele inwestycji zostanie zakończonych, więc oczekujemy większych wpływów. Dlatego podtrzymujemy naszą politykę dywidendową, zgodnie z którą planujemy wypłatę 50% zysku.  Decyzję o jej wysokości za rok 2016 będzie, oczywiście, podejmowana w 2017 r." - dodał wiceprezes. 

I2D (I2DEV) jest jednym z wiodących deweloperów na rynku wrocławskim.

Pozostałe wiadomości

Orlen szykuje się do uruchomienia produkcji z nowego złoża na Morzu Północnym

ORLEN Upstream Norway, wspólnie z partnerami koncesyjnymi, podjął ostateczną decyzję inwestycyjną w sprawie zagospodarowania złoża Cerisa na Morzu Północnym. Koncern pozyska z niego 8,5...

2026-06-25, 09:17

Scanway rozszerza kontrakt z Nara Space

SCW (SCANWAY) po raz trzeci rozszerza współpracę z Nara Space Technology, jednym z liderów koreańskiego sektora New Space. Wrocławska spółka dostarczy dwa kolejne instrumenty optyczne do...

2026-06-25, 09:05

Mennica Polska wycofuje ze sprzedaży sztabki Valcambi. "Liczymy na szybkie zakończenie postępowania"

Postępowanie dotyczące możliwego zawyżania przychodów oraz transakcji realizowanych pomiędzy podmiotami grupy Rajesh Exports, jednego z największych przedsiębiorstw działających na...

2026-06-25, 09:04

Były prezes Enter Air wychodzi z akcjonariatu

ENTR Investments, podmiot należący do Grzegorza Polanieckiego, byłego prezesa ENT (ENTER), sprzedał łącznie 1,231 mln akcji spółki w procesie przyspieszonej budowy księgi popytu (ABB)....

2026-06-25, 09:00
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus