Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus

Sprzedaż gazu ziemnego PGNiG wzrosła r/r do 9,9 mld m3 w I kw. 2018 r.

Udostępnij

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGN (PGNIG)) sprzedało 9,9 mld m3 gazu w I kwartale 2018 r. wobec 8,78 mld m3 w analogicznym okresie 2017 r., podała spółka.

Wolumen wydobycia gazu wyniósł 1,18 mld m3 w I kw. 2018 r. wobec 1,19 mld m3 rok wcześniej, podano w komunikacie, zaznaczając, że są to dane szacunkowe. 

W I kw. 2018 r. import gazu ziemnego wyniósł 3,84 mld m3 (wobec 3,22 mld m3 rok wcześniej, w tym z kierunku wschodniego - 2,98 mld m3 (wobec 2,71 mld m3 rok wcześniej). Import LNG wyniósł 0,51 mld m3 w I kw. 2018 r. (wobec 0,39 mld m3 rok wcześniej). 

Sprzedaż ropy naftowej w I kw. 2018 r. wzrosła do 429 tys. ton wobec 390,2 tys. ton rok wcześniej.

Wydobycie ropy w I kw. wyniosło 348,4 tys. ton wobec 345,8 tys. ton rok wcześniej.

Spółka podała także, że w I kw. 2018 r sprzedaż ciepła wyniosła 19,04 PJ wobec 18,09 PJ rok wcześniej, a sprzedaż energii elektrycznej wyniosła 1,54 TWh w wobec 1,46 TWh.

"Na dzień 31 marca 2018 roku stan zapasów gazu należącego do PGNiG (obejmujący zapas obowiązkowy będący w gestii Ministra Energii) w podziemnych magazynach gazu wysokometanowego wynosił ok.1,1 mld m3 gazu. Powyższy stan zapasów nie obejmuje wolumenu gazu ziemnego będącego w gestii Operatora Systemu Przesyłowego Operatora Systemu Przesyłowego Gaz-System SA" - podała również spółka.

PGNiG zastrzegło, że przedstawione informacje są szacunkowe i mogą różnić się od danych ostatecznych, które zostaną przedstawione  podczas publikacji raportu okresowego.

PGNiG jest obecne na warszawskiej giełdzie od 2005 r. Grupa zajmuje się wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju, importem gazu ziemnego do Polski, magazynowaniem gazu w podziemnych magazynach gazu, dystrybucją paliw gazowych, a także zagospodarowaniem złóż gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju i za granicą oraz świadczeniem usług geologicznych, geofizycznych i poszukiwawczych w Polsce i za granicą.

Pozostałe wiadomości

CI Games przesuwa premierę Lords of the Fallen II na 2027 r.

CIG (CIGAMES) poinformowała o zmianie planowanego terminu wydania Lords of the Fallen II. Nowa data premiery to I kw. 2027 r. Pierwotnie gra miała ukazać się jesienią 2026 r. Spółka...

2026-06-23, 21:06

Bloober Team już zarabia na Cronosie

Najdroższa i najbardziej ambitna produkcja własna BLO (BLOOBER), CRONOS: The New Dawn zrealizowała najważniejszy z biznesowych kamieni milowych. Od dziś każda złotówka zarobiona na...

2026-06-23, 16:26

Elektrotim wygrał przetarg na modernizację stacji elektroenergetycznej w Słomnikach

ELT (ELEKTROTI) poinformował 23.06.2026 r. o wyborze jego oferty jako najkorzystniejszej w postępowaniu prowadzonym przez TAURON Dystrybucja S.A. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie zadania...

2026-06-23, 14:50

Adam Białachowski, B-Act: Ukraina pozostanie największym placem budowy w Europie na wiele lat

BAC (BACT), notowana na rynku NewConnect spółka inżynieryjno-konsultingowa, publikuje raport poświęcony rynkowi budowlano-inżynieryjnemu Ukrainy w piątym roku wojny. Z analizy wynika, że...

2026-06-23, 14:16
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus