SEN (SERINUS) złożył do zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) wniosek o dalsze przedłużenie okresu zawieszenia notowań akcji spółki  o jeden dzień sesyjny, poinformowała spółka.

"Przedłużenie okresu zawieszenia jest konieczne w celu zakończenia procedury związanej ze zmianą numeru ISIN w odpowiednich systemach depozytowych. Procedura ta jest w toku, a spółka nadal dokłada wszelkich starań, aby została ona zakończona tak szybko, jak to możliwe. Niemniej jednak z uwagi na złożoność procesu oraz różnicę czasu pomiędzy Kanadą, a Polską procedura ta nie została jeszcze zakończona" - czytamy w komunikacie.

W raporcie bieżącym spółki nr 25/2018 spółka wskazała, że istnieje ryzyko przedłużenia okresu zawieszenia do dnia 15 maja 2018 roku (włącznie z tym dniem) jeżeli procedura nie zostanie zakończona dnia 14 maja 2018 roku, przypomniano.

"Spółka przewiduje obecnie, że formalności związane ze zmianą numeru ISIN zostaną dopełnione we wtorek, 15 maja 2018 roku, a tym samym notowania akcji spółki oznaczonych nowym numerem ISIN zostaną wznowione dnia 16 maja 2018 roku" - podsumowano.

Serinus informował 4 maja br., że wystąpił do GPW z wnioskiem o zawieszenie notowań od 8 do 10 maja włącznie w związku z przeniesieniem siedziby na Jersey i zmianą numeru ISIN.

Serinus to międzynarodowa spółka prowadząca poszukiwania ropy naftowej i gazu. Posiada zdywersyfikowane portfolio projektów w Brunei, Tunezji i Rumunii. Spółka jest notowana na GPW od 2010 r.