Biznesradar bez reklam? Sprawdź Biznesradar+

Auto Partner liczy na poprawę marż przy rosnącej skali działalności

Udostępnij

APR (AUTOPARTN) nie będzie ponosił w tym roku tak znaczących kosztów rozwoju sieci filii, jak w 2015 r., więc liczy na poprawę marż przy rosnącej skali działalności, poinformował ISBnews prezes Aleksander Górecki.

"W ub.r. mieliśmy ok. 520 mln zł przychodów i 20 mln zł zysku netto. Wynik ten jednak był obciążony kosztami rozwoju sieci filii. W tym roku również będziemy rozwijać kolejne filie, ale nie będą to już takie koszty, jak w 2015. W efekcie liczymy na wyższe marże, przy dalszym wzroście skali działalności, ponieważ dzięki środkom pozyskanym z IPO na giełdzie zakładamy zdecydowane przyspieszenie" - powiedział Górecki ISBnews podczas debiutu spółki na GPW.

Auto Partner SA jest 488. spółką notowaną na rynku głównym GPW. Jest to dziewiąty w tym roku debiut giełdowy na rynku głównym.

Całkowita wartość oferty publicznej spółki wyniosła 85,4 mln zł brutto. Z emisji 23 mln nowych akcji spółka pozyskała 50,6 mln zł brutto, które zostaną wykorzystane na realizację strategii rozwoju. Całkowita wartość programu inwestycyjnego, który spółka zamierza zrealizować z wykorzystaniem wpływów z oferty publicznej, szacowany jest na kwotę 71,6 mln zł.

"Od 2007 roku podwoiliśmy nasze udziały rynkowe. Mamy doskonałą bazę do dalszego dynamicznego rozwoju firmy. Tworzy ją ponad 50 tys. m2 powierzchni magazynowej z możliwością dalszej rozbudowy, 60 filii pokrywających wszystkie regiony kraju, szeroka oferta produktowa. Dodatkowo sprzyja nam otoczenie rynkowe" - dodał prezes.

Auto Partner to jeden z największych na rynku polskim importerów i dystrybutorów części samochodowych.

Biznesradar bez reklam? Sprawdź Biznesradar+