Oferta konsorcjum, w skład którego wchodzi URS (URSUS) oraz spółka zależna Ursus Bus, została wybrana jako najkorzystniejsza w przetargu pn.: "Zakup taboru do obsługi linii komunikacji miejskiej – 10 szt. trolejbusów maxi", zorganizowanym przez Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie, podał Ursus. Wartość brutto oferty konsorcjum wynosi 21 734 100 zł.

"Dostawy będą realizowane w roku 2019. W przetargu złożono dwie oferty, strony uprawnione są do wniesienia środków ochrony prawnej do Krajowej Izby Odwoławczej. O podpisaniu umowy spółka poinformuje w odrębnym komunikacie" - czytamy w raporcie. 

Powodem podania informacji do wiadomości publicznej jest fakt, iż w opinii zarządu, może ona mieć wpływ na ocenę potencjału emitenta i jego grupy kapitałowej, podano także. 

Ursus Bus została założona w 2015 r. przez Ursus S.A. i AMZ-Kutno S.A. z odpowiednio 60% i 40% udziałów.

Ursus specjalizuje się w produkcji i sprzedaży maszyn i urządzeń przeznaczonych dla rolnictwa. W 2011 r. spółka Ursus połączyła siły z innym rodzimym producentem maszyn dla rolnictwa - spółką Pol-Mot Warfama. Władze spółki zadecydowały o przeniesieniu produkcji ciągników do Lublina oraz rozszerzeniu zakresu asortymentowego produkowanych wyrobów.