Biznesradar bez reklam? Sprawdź Biznesradar+

Triggo planuje debiut na NewConnect na przełomie IV kw. 2018 i I kw. 2019 r.

Udostępnij

Triggo planuje debiut na rynku NewConnect na przełomie IV kw. 2018 - I kw. 2019 r., poinformował prezes Rafał Budweil.

"Spółka planuje przeprowadzić emisję publiczną akcji o wartości 2,5 mln euro. Może to nastąpić w IV kw. lub w I kw. 2019 r. Ze środków tych chcemy dokończyć nasz projekt, a także przeprowadzić m.in. produkcję pierwszych kilkudziesięciu naszych pojazdów w połowie przyszłego roku" - powiedział Budweil podczas konferencji prasowej.

Dodał, że docelowo spółka chciałaby zadebiutować na głównym rynku GPW.

"Naszym docelowym rynkiem jest car sharing. Jednym z największych kosztów dla operatorów car sharingu jest koszt parkingu, które muszą oni opłacają. Jeśli pojawi się jakaś opłata dla naszego pojazdu, to uzależnione prawdopodobnie będzie od wielkości zajmowanej powierzchni, czyli znacząco taniej niż w przypadku aut" - powiedział prezes.

Dodał, że użycie systemu wymiany baterii powoduje, iż nie trzeba budować tyle stacji ładowania dla nowego pojazdu, a wymiana trwa minuty.

"Pierwszą oficjalną prezentację prototypu PB3, czyli przedprodukcyjnego, planujemy na III kw. m.in. na wrześniowym forum ekonomicznym w Krynicy Zdroju" - zapowiedział także.

Jak wyjaśnił prezes, koszt produkcji modelu szacowany jest na 9-11 tys. euro. "Nie mamy ambicji sprzedaży modelu dla rynku indywidualnego. Interesuje nas wyłącznie rynek car sharingu" - podkreślił.

Spółka posiada odpowiednie patenty na rynkach na których zamieszkuje ponad 2 mld ludzi, wskazał także Budweil.

Mikrosamochód Triggo umożliwia poruszanie się w dwóch konfiguracjach podwozia co zapewnia podwyższoną mobilność. Szerokość pojazdu w trybie drogowym wynosi 150 cm (prędkość maksymalna 90 km/h), a pojazdu w trybie manewrowym to 92 cm (prędkość maksymalna 25 km/h). Zasięg modelu dwuosobowego w mieście to 100 km, nie potrzebuje stacji ładowania, gdyż baterie się wymieniane na nowe.

"Chcemy budować i rozwijać spółkę w Polsce, ale nie ukrywamy, że naszym głównym rynkiem jest poza naszymi granicami" - powiedział prezes.

Triggo rozważa trzy scenariusze związane z produkcją: produkcję i montaż w ramach wewnętrznych zasobów produkcyjnych, produkcję w kooperacji ze specjalistą np. lokalną firmą, lub produkcja outsourcingOWA.

"Otoczenie jest sprzyjające dla takich firm jak nasza, w tym odpowiednie ustawy o elektromobilności czy o innowacyjności, w tym także odpowiednie programy rozwojowe, z których będziemy korzystać jeśli okażą się dla nas korzystne" - dodał Budweil.

Głównym udziałowcem Triggo skupiającym około 70% akcji jest obecnie Rafał Budweil.

Biznesradar bez reklam? Sprawdź Biznesradar+