Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus

Strategia Agory: Ok. 1,6 mld zł przychodów, 200 mln EBITDA w perspektywie 2022

Udostępnij

Strategia rozwoju AGO (AGORA) i jej grupy kapitałowej zakłada osiągnięcie w perspektywie 2022 roku ok. 1,6 mld zł przychodów i ok. 200 mln zł wyniku EBITDA, podała spółka.

"Kluczowe założenia strategiczne obejmują:

- intensywną cyfryzację całej działalności grupy, z naciskiem na rozwój sprzedaży dostępu do treści w modelu subskrypcyjnym,

- rozwój dotychczasowych największych przedsięwzięć Grupy Agora,

- poszerzenie działalności wybranych dotychczasowych biznesów o nowe usługi lub oferty premium,

- rozpoczęcie działalności w nowych obszarach, jakimi są m.in.: usługi B2B dla e-commerce, innowacyjne narzędzia MarTech, a także rozrywka i gastronomia" - czytamy w komunikacie.

W 2017 r. grupa miała 1,17 mld zł przychodów - oznacza to ich wzrost o 8,5% od 2013 r.

Główne źródła wzrostu obecnych biznesów to: bycie liderem z zakresie treści premium w modelu subskrypcyjnym ("Gazeta Wyborcza", radio Tok FM); przyspieszenie rozwoju spółki Yieldbird poprzez poszerzenie oferty produktów; wzrost organiczny i umocnienie pozycji sieci kin Helios; nośniki premium i cyfrowe rozwiązania w outdoorze (AMS), podano w prezentacji.

Prenumerata cyfrowa ma być głównym czynnikiem wzrostu przychodów "Gazety Wyborczej" - w 2022 r. oczekiwane jest 50% przychodów cyfrowych (wobec 15% w ub.r.).

Agora zakłada "potrojenie liczby aktywnych płatnych subskrypcji 'Gazety Wyborczej' do 2022 r.", tj. osiągnięcie 327 tys. subskrypcji wobec 107 tys. w ub.r. (wzrost o 205%), a w przypadku Tok FM - wzrost o 200% do 30 tys.

Liczba ekranów kin Helios ma wzrosnąć do 380 w 2022 r. z 241 w ub.r. Przychody sieci mają w tym okresie zwiększyć się średniorocznie (CAGR) o 9,5% do 507,3 mln zł z 352,4 mln zł w ub.r., zaś EBITDA - średniorocznie o 8% odpowiednio do 81,7 mln zł z 60 mln zł, wskazano także w prezentacji.

Nowe kierunki rozwoju to: usługi B2B dla e-commerce, narzędzia martech oraz zagospodarowywanie czasu wolnego klientów - rozrywka i gastronomia, podano także.

Agora jest m.in. większościowym właścicielem sieci kin Helios, firmy Next Film, zajmującej się produkcją i dystrybucją filmową oraz wydawcą "Gazety Wyborczej" i czasopism. Grupa jest ponadto właścicielem trzech lokalnych radiostacji muzycznych i większościowym współwłaścicielem ponadregionalnego Radia Tok FM.

Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus

Pozostałe wiadomości

Liftero osiągnął kamień milowy w projekcie napędu satelitarnego dla ESA

Liftero, polski producent technologii napędowych do misji kosmicznych, ukończył etap TRR (ang. Test Readiness Review) w projekcie HIPSTER realizowanym na zlecenie Europejskiej Agencji Kosmicznej...

2026-06-26, 15:13

AB uplasowała obligacje o wartości 110 mln zł

Największy w regionie CEE dystrybutor IT i elektroniki użytkowej ABE (ABPL) uplasował 4-letnie niezabezpieczone obligacje o wartości 110 mln zł przy oprocentowaniu WIBOR 6M + 160 pkt....

2026-06-26, 12:16

Unimot wchodzi w technologie napędowe dla lotnictwa i obronności

UNT (UNIMOT), PZL Defence (spółka z Grupy Unimot) oraz ukraińska spółka JSC „Ivchenko-Progress” podpisały memorandum o współpracy w zakresie rozwoju, produkcji i komercjalizacji...

2026-06-26, 11:34

Dywidendowe podsumowanie 26. tygodnia 2026 r.

Dywidendowo, tydzień upłynął pod znakiem Walnych Zgromadzeń głosujących w sprawie podziałów ubiegłorocznych zysków. W większości przypadków akcjonariusze przystali na propozycje...

2026-06-26, 12:30
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus