Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus

X-Trade Brokers miało wstępnie 101,15 mln zł zysku netto w I poł. 2018 r.

Udostępnij

XTB odnotowało 101,15 mln zł skonsolidowanego zysku netto w I poł. 2018 r. wobec 29,36 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka, prezentując wstępne dane. 

Zysk operacyjny wyniósł 115,95 mln zł wobec 52,71 mln zł zysku rok wcześniej.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 197,94 mln zł w I poł. 2018 r. wobec 125,33 mln zł rok wcześniej.

"Wzrost przychodów w I półroczu 2018 r. o 57,9% r/r, tj. 72,6 mln zł ze 125,3 mln zł na 197,9 mln zł wynika głównie ze wzrostu wolumenu obrotu klientów liczonego w lotach, jak i rentowności na lota. Obroty były wyższe o 237,5 tys. lotów r/r, a rentowność jednostkowa o 34,3 zł" - czytamy w komunikacie. 

W I poł. br. liczba nowych klientów zwiększyła się o 23,6% r/r do 10 046, zaś średnia liczba aktywnych klientów wzrosła o 24,7% r/r do 22 135. 

"W kolejnych kwartałach 2018 r. Zarząd będzie dążył do stabilizacji liczby nowych klientów oraz średniej liczby aktywnych klientów na poziomach obserwowanych w poprzednich, rekordowych kwartałach. Ponadto największy potencjał wzrostu biznesu zarząd upatruje w rynku niemieckim, francuskim i Ameryce Łacińskiej" - czytamy dalej. 

Grupa planuje dalszy rozwój poprzez rozbudowę bazy klienckiej i oferty produktowej, penetrację istniejących rynków oraz ekspansję geograficzną na nowe rynki w Afryce i Azji, a także Ameryce Łacińskiej, wykorzystując swoją obecność w Belize jako punktu wyjścia dla ekspansji i rozwoju biznesu w innych krajach tego regionu, podano też w materiale. 

Ostateczne wyniki finansowe oraz operacyjne za I półrocze 2018 roku zostaną przekazane w rozszerzonym skonsolidowanym raporcie grupy za I półrocze 2018 roku, którego publikacja została przewidziana na 23 sierpnia. 

X-Trade Brokers DM S.A. prowadzi działalność maklerską i podlega nadzorowi Komisji Nadzoru Finansowego. Grupa XTB jest europejskim domem maklerskim, specjalizującym się w instrumentach finansowych będących przedmiotem obrotu na rynku pozagiełdowym i giełdzie. Od 2002 roku działa na rynkach zagranicznych, gdzie oferuje klientom zaawansowane technologicznie aplikacje transakcyjne. Jest licencjonowany w ponad 10 krajach Europy. Spółka jest notowana na GPW od 2016 r.

Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus

Pozostałe wiadomości

Liftero osiągnął kamień milowy w projekcie napędu satelitarnego dla ESA

Liftero, polski producent technologii napędowych do misji kosmicznych, ukończył etap TRR (ang. Test Readiness Review) w projekcie HIPSTER realizowanym na zlecenie Europejskiej Agencji Kosmicznej...

2026-06-26, 15:13

AB uplasowała obligacje o wartości 110 mln zł

Największy w regionie CEE dystrybutor IT i elektroniki użytkowej ABE (ABPL) uplasował 4-letnie niezabezpieczone obligacje o wartości 110 mln zł przy oprocentowaniu WIBOR 6M + 160 pkt....

2026-06-26, 12:16

Unimot wchodzi w technologie napędowe dla lotnictwa i obronności

UNT (UNIMOT), PZL Defence (spółka z Grupy Unimot) oraz ukraińska spółka JSC „Ivchenko-Progress” podpisały memorandum o współpracy w zakresie rozwoju, produkcji i komercjalizacji...

2026-06-26, 11:34

Dywidendowe podsumowanie 26. tygodnia 2026 r.

Dywidendowo, tydzień upłynął pod znakiem Walnych Zgromadzeń głosujących w sprawie podziałów ubiegłorocznych zysków. W większości przypadków akcjonariusze przystali na propozycje...

2026-06-26, 12:30
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus