Biznesradar bez reklam? Sprawdź Biznesradar+

Polenergia: Segment obrotu miał 20,3 mln zł straty na transakcjach giełdowych w II kw.

Udostępnij

Segment obrotu PEP odnotował 20,3 mln zł straty na części transakcji giełdowych energią elektryczną w II kw. 2018 r., podała spółka. Strata została częściowo pokryta na innych rynkach.

"W rezultacie zaistniałej wyjątkowej sytuacji na rynku energii elektrycznej segment obrotu emitenta zanotował na części transakcji giełdowych na energię elektryczną w okresie II kwartału 2018 r. stratę w wysokości 20,3 mln zł. Wynik ten został w części pokryty zyskami na pozostałych rynkach" - czytamy w opóźnionej informacji poufnej.

W ocenie spółki, przekazanie tej informacji niezwłocznie do publicznej wiadomości mogło negatywnie wpłynąć na pozycję negocjacyjną spółki i uniemożliwić lub utrudnić przeprowadzenie działań mających na celu zmniejszenie ekspozycji segmentu obrotu na ryzyka wynikające z zaistniałej sytuacji na rynku energii elektrycznej, podano także.

Polenergia - notowana na GPW - jest pionowo zintegrowanym podmiotem specjalizującym się w realizacji projektów począwszy od wytwarzania energii elektrycznej ze źródeł konwencjonalnych i odnawialnych, przez dystrybucję energii elektrycznej oraz gazu, po sprzedaż i obrót energią i świadectwami pochodzenia.

Biznesradar bez reklam? Sprawdź Biznesradar+
Biznesradar bez reklam? Sprawdź Biznesradar+