Biznesradar bez reklam? Sprawdź Biznesradar+

GPW: PlayWay za Medicalgorithmics w mWIG40 po sesji 21 IX

Udostępnij

W wyniku korekty kwartalnej na GPW po sesji 21 września PlayWay wejdzie w skład indeksu średnich spółek mWIG40 na miejsce Medicalgorithmics, podała giełda.

"W indeksach mWIG40 oraz mWIG40TR będą miały miejsce następujące zmiany:

- nowa spółka: PLW (PLAYWAY);

- spółka opuszczająca indeks: MDG (MEDICALG).

W indeksach sWIG80 oraz sWIG80TR będą miały miejsce następujące zmiany:

- nowe spółki: Medicalg, VVD (VIVID) oraz VOX (VOXEL);

- spółki opuszczające indeks: LBW (LUBAWA), Playway, oraz STL (STELMET)" - czytamy w komunikacie.

Ponadto w indeksach WIG20 oraz WIG20TR udział spółki PKO BP zostanie ograniczony do 15%, natomiast w indeksach WIG30 oraz WIG30TR udziały spółek PKO BP, PKN Orlen oraz PZU zostaną ograniczone do 10%, podano także.

"W wyniku korekty portfele indeksów WIG20, WIG20TR, WIG30 oraz WIG30TR pozostaną bez zmian" - czytamy także.

GPW podała, że ranking indeksów został sporządzony po sesji 24 sierpnia br. W rankingu uwzględniono obroty akcjami za okres ostatnich 12 miesięcy, licząc wstecz od dnia rankingu. Wartość akcji w wolnym obrocie została obliczona na podstawie kursu zamknięcia akcji z dnia 22 sierpnia 2018 r. W rankingu nie zostały uwzględnione spółki z ostatniego kwartału kapitalizacji w wolnym obrocie.

GPW prowadzi rynek regulowany dla akcji oraz instrumentów pochodnych, a także alternatywny rynek akcji NewConnect dla spółek wzrostowych. Rozwija także Catalyst - rynek przeznaczony dla emitentów obligacji korporacyjnych i komunalnych oraz rynki towarowe. Od listopada 2010 r. GPW jest spółką publiczną notowaną na prowadzonym przez siebie parkiecie.

Biznesradar bez reklam? Sprawdź Biznesradar+