WXF (WARIMPEX) przeprowadził prywatną emisję siedmioletnich obligacji o wartości ponad 9 mln euro, podała spółka.

"Po wykupieniu wszystkich obligacji zamiennych i przeważającej części wszystkich pozostałych obligacji przedsiębiorstwo dokonuje optymalizacji finansowania na poziomie holdingu, korzystając ze sprzyjającej koniunktury na rynku kredytowym. W ramach tych działań otwarto nową linię kredytową w rachunku bieżącym na kwotę ponad 5 mln euro. Dokonano również prywatnej emisji siedmioletnich obligacji o wartości ponad 9 mln euro" - czytamy w komunikacie.

Dodatkowe środki mają zostać przeznaczone na nowe projekty inwestycyjne w obszarze nieruchomości.

"Po sprzedaży części aktywów w ubiegłym roku naszym wyraźnym celem jest ponowny wzrost i powiększanie zasobu nieruchomości. Z tego względu - zgodnie z naszą strategią - do naszych priorytetowych zadań należy sfinalizowanie bieżących i rozpoczęcie nowych projektów oraz nabycie rokujących aktywów generujących duże przepływy pieniężne. Dzięki wzmocnieniu struktury finansowania mamy dobrą pozycję finansową, dzięki czemu możemy podejmować szybkie i elastyczne działania przy okazji pojawienia się interesujących możliwości inwestycyjnych" - powiedział dyrektor finansowy Daniel Folian, cytowany w komunikacie.

Warimpex Finanz- und Beteiligungs AG to spółka dewelopersko-inwestycyjna z siedzibą w Wiedniu, notowana na giełdach w Wiedniu i w Warszawie. Jej podstawowa działalność skupia się na budowie i prowadzeniu hoteli i nieruchomości biurowych w Europie Środkowej i Wschodniej.